Ultrajooksul Viimase Öö Unistus võidutsesid lätlased

Viimase Öö Unistuse start. Foto: Jaanika Mändla

Harjumaal Meremõisas Vana-aasta viimasel päeval alanud ning uue aasta tulekuga lõppenud 12-tunnise jooksu- ja käimisürituse Viimase Öö Unistuse võit läks nii meeste kui naiste arvestuses Lätisse. 

100-kilomeetri piiri suutsid seekord ületada 16 jooksjat ehk viiendik startinutest. Meestest võitis ultrajooksu eelmisel aastal teine olnud lätlane Uldis Kļaviņš, kes läbis 132,2 kilomeetrit ajaga 11:58.10. Teisena lõpetas tema kaasmaalane Imants Antužāns 127,2 kilomeetriga (aeg 11:59.31). Eestlaste au päästis ja suutis viimase poodiumikoha välja võidelda Peeter Vennikas. Tema arvele kogunes 126,2 kilomeetrit (aeg 11:58.19). Üldarvestuses 4. koht kuulus  lätlasele Valdis Ņilovsile (122,2 km). Viies ja kuues koht läksid ultrajooksuklubilastele Cris Pollile (121,2 km)  ning  Aivar Arikesele (120,2 km). Suurepärase debüüdi tegid Rain Seepõld ja Erik Jõgi, mõlemad läbisid 107,2 kilomeetrit. Neile kuulusid vastavalt 7. ja 8. koht.
Üritusel osales ka suve hakul Laulasmaa Ultrajooksu rajarekordiga võitnud Rünno Ruul, kuid ta pidi põlvevalu pärast jooksu pooleli jätma 4 tunni peal. “On tähtsamaid võistlusi tulekul ja ei tahtnud riskida. Põlv pole päris terveks veel saanud,” ütles Ruul Jooksuportaalile.
Naiste arvestuses läks kolmikvõit Lätti. Esikoha võttis mullune võitja Marta Zumberga 103,2 kilomeetriga (aeg 11:58.11). Teise koha sai eelmisel korralgi teine olnud ja maratoonarina tuntud Inga Zālīte 96,2 kilomeetriga (aeg 11:57.59) ja kolmanda koha Linda Beldava 92,2 kilomeetriga (aeg 11:58.26).
Mullu naiste kolmas olnud Mari Boikov piirdus seekord 65 kilomeetriga, mille läbimiseks kulus 6:19. “Tuleb tunnistada, et poolhaigena jooksma minnes tulemust ei tule. Aastalõpp läks tihedaks kätte, vana-aasta maraton võttis lihased kangeks. Siis sain mingi viiruse, sugugi mitte tervena sai veel kaasa tehtud Pekist priiks matk. Tempo ja rütm olid head aga mingi meeleheide ning jooksutahte puudumine andsid üsna ruttu tunda. Pärast 50 km hakkas keha ka järgi andma. Pea lõhkus, lihased valusad ja õlg tundus ka paigast ära olevat. Nii hea aasta järel polnud motivatsiooni lihtsalt lõpuni kannatada. Jooksmine peab olema nauding,” rääkis Boikov. 
Tänavu esmakordselt kavas olnud kolmest etapist koosnenud ultrajooksu seeriavõistluse paremateks osutusid naistest Mari Boikov, Krista Jalajas ja Heleen Vennikas ning meestest Peeter Vennikas, Cris Poll ja Aivar Arike. Kõigil kolmel etapil (Laulasmaa Ultra 168,8 km; Haanja Jala100 100-kilomeetrit ja Viimase Öö Unistuse 12-tunni jooks) osales kaheksa ultrajooksjat. Viimase Öö Unistusel osales 39 eestlast ja 41 lätlast.
Võitjatele olid tänavu auhindadeks Mari Boikovi graafilised lehed ja Rain Vellerindi valmistatud põdrakujukesed. Kolmele paremale eestlasele ka Raini kirjutatud luulekogu „Sõna Mäng“.

Viimase Öö Unistuse tulemused

ESTONIAN ULTARUNNERS TEAM/JOOKSUPORTAAL