Rauno Laumets võitis esimest korda ümber Harku järve jooksu

Rauno Laumets. Foto: Sander Maasing
Rauno Laumets. Foto: Sander Maasing

Täna toimus Tallinnas ümber Harku järve jooks, mis on ühtlasi DFDS järvejooksude sarja avaetapiks. Esimest korda võitis selle spordiklubi ProRunner ridadesse kuuluv Rauno Laumets.

Laumets läbis 6,8 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 20.57, olles ainus, kes suutis järvele tiiru peale teha alla 21 minutiga. Mees ise täna võita ei lootnud. “Mõtlesin, et poodiumile tulen küll, aga võita… seda kindlasti mitte,” rääkis Laumets Jooksuportaalile. Midagi talle täna lihtsalt ei antud.

Jooksu algul püsis koos 5-6 liikmeline grupp, millest jäi mõne pea alles trio. Peale Rauno Laumetsa kuulusid sinna Argo Jõesoo ja Sergei Tšerepannikov. 4. kilomeetril jäi Tšerepannikov maha. Enne finišit liivasel rannal spurtis Laumets Jõesoost mööda ja võttis võidu. Varem ei ole Rauno Laumets järvejookse võitnud. Mullu jäi tema parimaks tulemuseks ümber Saadjärve jooksul kolmas koht.

Laumetsale meeldivad rohkem lühemad kuni 10 km pikkused distantsid, sest pole mahutreeninguid nii palju teinud. 11. juunil saab teda näha startimas Narva Energiajooksu poolmaratonil. “Seal on oluliselt raskem. Kõige parem minek on mul praegu 7-8 kilomeetrit,” sõnas Laumets.

Teisena lõpetas täna Argo Jõesoo (EMÜ SK) ajaga 21.05. Kolmas koht kuulus möödunud aastal järvejooksude sarja ja ka Harku järve jooksu võitnud Sergei Tšerepannikovile 21.35-ga.

Naistest võitis ümber Harku järve jooksu Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 24.35. “Esimesed kaks kilomeetrit tulid väga kiired. Tõmbasin pärast seda hoogu maha. See pole võistlus, kus peaks nii kiiresti jooksma. Treener hõikas ka lõpus, tule rahulikumalt,” lausus Kukk Jooksuportaalile. “Vaatasin korraks tagasi, kaugel teised naised on, ei tahtnud end tühjaks joosta. Moonika Pilli tegi väga hea jooksu,” kiitis ta.

Teise koha sai üllatuse valmistanud Moonika Pilli 24.44-ga, kes suutis viimasel kilomeetril mööduda Olga Andrejevast (Sparta). Andrejeva lõpuaeg täna 24.53.

“Tänane jooks läks mul algusest peale väga raskelt. Olen eelmisel nädalal mitu tugevat trenni teinud ja ei tulnud nendest lõplikult välja, lihas ei olnud valmis pingutama,” tõdes Andrejeva Jooksuportaalile. “Peale neljandat kilomeetrit läks suureks kannatuseks, kuigi üritasin tempot säilitada, kiirus läks vaikselt alla. Moonika jõudis poolteist kilomeetrit enne lõppu kõrvale ja 500 meetrit enne finišit läks mööda. Olin selleks ajaks nii tühi, et ei saanud midagi vastu panna,” lisas Andrejeva.

ümber Harku järve jooksu tulemused

JOOKSUPORTAAL