Ümber Harku järve jooksu võitsid Sergei Tšerepannikov ja Kaisa Kukk

Sergei Tšerepannikov Harku järve kaldal jooksmas. FOTO: MALLOR MALMRE

Täna tehti 44. ümber Harku järve jooksuga algust järvejooksude sarjaga. Esimese osavõistluse võitsid Treeningpartneri esindajad Sergei Tšerepannikov ja Kaisa Kukk.

Tšerepannikov läbis 6,6 km pikkuse kitsal rajal kulgenud trassi ajaga 20.27,6, juhtides ja kontrollides jooksu esimesest kilomeetrist alates. Kuna linnajooksude sari on pikk ja ettearvamatu, otsustas mees tänavu panustada järvejooksude sarjale. “Linnajooksudel võib kõike ette tulla, sellepärast võtan, mida antakse. Kui šanss tekib, siis kasutan ära, kuid Mukunga on tugev,” rääkis Tšerepannikov Jooksuportaalile. 
Tšerepannikovi järel lõpetas teisena Dmitri Aristov (SK Stamina) 20.53,9-ga. Kolmas koht kuulus Tšerepannikovi klubikaaslasele Jaanus Kallastele ajaga 21.03,6. Roman Fosti otsustas tänast jooksu võtta treeninguna, sest homme lööb ta kaasa Eesti linnajooksude sarja esimesel etapil Tartu kevadjooksul. Fosti tegi täna Harku järvele tiiru peale rahulikus tempos, sest Tartu jooksumaraton veel kergelt jalgades, finišeerides 78. kohal.
Naistest ei olnud täna Kaisa Kukele kedagi konkurentsi pakkumas ja nii võitis Treeningpartneri esindaja suure eduga jooksu ajaga 25.21,8. Teise koha sai Moonika Pilli 26.01,2-ga ja kolmanda koha Jekaterina Stepanova 26.20,2-ga.
Ümber Harku järve jooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL