Ümber Pühajärve jooksu võitis Sergei Tšerepannikov

Sergei Tšerepannikov võitis Stamina järvejooksude sarjas tänavu juba teise etapi, kui oli laupäeval kiireim 10,7 km pikkuses jooksus ümber Pühajärve. Varem oli Tšerepannikov võitnud Harku järve jooksu.

Harkus edestas Tšerepannikov Roman Fostit vaid 0,2 sekundiga, seekord aga 5,9 sekundiga. Poolel võistlusmaal olid lahti rebinud neli meest – Tšerepannikov, Fosti, Viljar Vallimäe ja Sergei Jakovlev. Seekord aga lõpusirge otsustada midagi ei jäänud, vahed olid parajalt suured: Tšerepannikov 33.44,4, Fosti 33.50,3, Vallimäe 33.55,4, Jakovlev 34.22,1.

Parima naisena lõpetas Juliana Jelistratova 34ndana, saades aja 39.12,4. Jekaterina Patjuk (üldarvestuses 37.) kaotas talle 8,6 sekundiga ja Lily Luik (45.) 1.07,3ga.

Nagu eelloos kirjas, tegid Pühajärve jooksul kaasa ka Eesti suusakoondislased. Edukaim oli neist Raido Ränkel, kes sai kõrge kaheksanda koha ajaga 35.14,4 ehk võitjast täpselt 1,5 minutit taga. Eesti eelmise talve edukaim suusataja Aivar Rehemaa oli 27.