Ümber Pulli järve jooksu võitsid Rauno Jallai ja Marion Tibar

Rauno Jallai ümber Pulli järve jooksu finišis. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja viienda osavõistlusena toimunud 16. ümber Pulli järve jooksu võitsid Rauno Jallai ja Marion Tibar.

Rauno Jallai (KJK Lõunalõvi) läbis 7,2 kilomeetrit ajaga 25.26,4. Tema järel lõpetas teisena noor suusamees Alvar Johannes Alev (Jõulu suusaklubi) 25.48,1-ga. Kolmanda koha sai Eno Vahtra ajaga 25.58,4. Mehed jooksid esimese ringi kolmekesi koos. Jallai pääses  teise ringi alguses eest ära. Edasi jooksis Eno Vahtraga koos Aleviga, kes lõpu kilomeetril konkurendiga väikese vahe sisse tegi.

Rauno Jallai sõnul tuli võit talle suhteliselt raskelt, kuna reedene Elva keskööjooks, kus ta sai kolmanda koha, andis veel jalgades tunda. “Stardist minnes panin oma tempo peale ja kuna keegi teine vedada ei tahtnud, siis tegin oma jooksu. Esimese ringi lõpus metsa sees tehnilisema osa peal sain väikse edu sisse ning üritasin seda kasvatada. Teisel ringil küll tempo langes, aga suutsin järgnevatega vahe säilitada ja lõpuni pingutada,” rääkis Jallai ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teisena lõpetanud Alvar Johannes Alev Suuri suuri ootusi ega eesmärke endale ei seadnud. “Alustasin tänasest tõsisemalt ettevalmistust järgmiseks suusahooajaks ja siiani pole kordagi tugevamaid treeninguid teinud. Väga hea ja mõnus rada. Kindlasti hea sissejuhatus treeningutele. Järgmine kord olen ehk natuke treenitumas seisus,” ütles Alev.

Naistest napsas juba sarja mitmenda osavõistluse võidu Marion Tibar (Head Inimesed) tulemusega 29.17,2. Sirli Hanni (Silja Sport) ajaga 30.40,7 ja Kristi Helekivi 32.13,9. Naistest juhib sarja kokkuvõttes Kristi Helekivi, kuigi Marion Tibar on võitnud neli osavõistlust. Paraku jäi Tibaril eelmine etapp vahele seoses poolmaratoni Eesti meistrivõistlustega Narvas, kus ta sai 4. koha.