Ümber Uhtjärve jooksu võitsid Mart Andresson ja Kristel Sibul

Ümber Uhtjärve jooks. Foto: Võrumaa Spordiliit
Ümber Uhtjärve jooks. Foto: Võrumaa Spordiliit

Eile toimunud Võrumaa pikamaajooksude sarja 7. etapina kavas olnud ümber Uhtjärve jooksu võitsid Mart Andresson ja Kristel Sibul.

Andresson läbis enamuses maastikul kulgenud 9 km pikkuse distantsi ajaga 14.59,2. “Tänu Eesti meistrivõistlustele paljud jooksutipud puudusid, suusataja Raido Ränkel viibib laagris ja meestest orienteerujaid ka ei olnud. Seega tuli võit tänu kokkusattumustele, esimene Võru pikamaajooksusarja võit. Rada on väga tehniline ja raskete tõusudega, mis mulle ei sobi. Kui alguses on peaaegu kilomeetri jagu kruusateed, siis otsustasin kiire algusega vahe sisse joosta. Vahe säilis lõpuni, kuigi palavus ja raske rada kustutasid mu lõpuks täitsa ära,” rääkis Mart Andresson oma muljeid ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teise koha sai Taimar Kork (Nõmme spordiklubi) 15.52-ga. Temast kaks sekundist hiljem finišeeris kolmandana suusataja Andreas Veerpalu (Sparta), kellest omakorda jäi kolme sekundiga maha Andrease isa, Eesti suusakuulsus ja olümpiavõitja Andrus Veerpalu.

Naistest võitis jooksu üldarvestuses 17. kohal lõpetanud Kristel Sibul (OK Kobras) ajaga 17.23. “Rada osutus füüsiliselt ikka väga raskeks ning mõnus kuum suveilm seda ka just lihtsamaks ei teinud. Arvan, et tõesti oli väike eelis just orienteerujatel, kuna pidevalt pidi jälgima, kuhu jala asetad ja millest üle hüppad. Aga jällegi, see mõnus-mõnus väsimus, mis lõppu jõudes endas tunned, kaalub kõik need rasked üles-alla rühkimised üle. Kõik, kes selle raske raja läbisid, peavad kindlasti enda üle uhked olema,” sõnas Sibul.

Teiseks tuli suusataja Tatjana Mannima 17.48,1-ga. “Proovisin küll Kristeliga joosta, aga ei jõudnud talle järgi. Ta on nii kerge ja väikese jooksusammuga,” kiitis Mannima konkurenti. Kolmanda koha sai samuti orienteeruja Eleri Hirv (OK Võru) 18.42,9-ga.

Ümber Uhtjärve jooksu tulemused