Ümber Uhtjärve jooksul valitsesid orienteerujad

Start ümber Uhtjärve jooksule on antud. Foto: Võrumaa Spordiliit
Start ümber Uhtjärve jooksule on antud. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja seitsmenda osavõistlusena täna kavas olnud 24. jooksu ümber Uhtjärve võitsid orienteerujad Kenny Kivikas ja Annika Rihma.

Kenny Kivikase (TÜASK) jaoks on tegemist teise järjestikuse võiduga Võrumaa pikamaajooksusarjas. 12. juulil võitis ta Rõuge viie järve jooksu. Täna läbis Kivikas 9 km pikkuse põhidistantsi ümber Uhtjärve ajaga 31.14,6. Teisena lõpetas Rauno Jallai (KJK Lõunalõvi) 31.46,1-ga. Kolmanda koha sai Martin Himma (Karupesa Team) tulemusega 32.08,6.

“Sel korral pakkus Rauno Jallai mulle korralikult konkurentsi. Ootasin, et tehnilisel rajal suudan kohe alguses eest minna, kuid Rauno püsis ilusti järel ja ei saanud ennast kordagi väga lõdvaks lasta. Jooksin väikese varuga ning enam-vähem ühtlase tempoga ning lootsin, et sellest piisab võiduks,” kommenteeris võitja Kenny Kivikas ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. ” Vahe tuli sisse ca 3,5 km peal. Edasi saingi omaette liikuda ning jooksu nautida. Rada oli täna veel huvitavam ja keerulisem kui eelmisel nädalal.”

Kui ümber Rõuge viie järve jooksul sai Rauno Jallai kolmanda koha, siis täna õnnestus tal oma positsiooni koha võrra parandada. “Ei tea, kas nüüd just paremini õnnestus, aga võib rahule jääda. Alguses püsisin päris hästi Kenny tempos, aga nädala tagune Rõuge maastikumaraton andis ikka tunda ja distantsi teine pool oli päris raske,” tunnistas Jallai.

Naistest võitis jooksu Annika Rihma (Audentese SK) ajaga 36.16,6. Mitu jooksu Võrumaa pikamaajooksusarjas võitnud Marion Tibar (Head Inimesed) pidi täna leppima teise kohaga. Tema lõpuaeg 37.21,3. Kolmanda koha sai suusataja Mariel Merlii Pulles (Karupesa Team) tulemusega 39.37,3.

24. jooksu ümber Uhtjärve tulemused