Ümber Ülemiste järve jooksu võitsid Karel Hussar ja Maria Veskla

Kuus paremat meesr Ülemiste järve jooksu autasustamisel. Vasakult: Jaanus Kallaste, Karel Hussar, Janar Juhkov, Bert Tippi, Andrus Lein ja Aleksander Kulešov. Foto: Ahto Jakson
Kuus paremat meest Ülemiste järve jooksu autasustamisel. Vasakult: Jaanus Kallaste, Karel Hussar, Janar Juhkov, Bert Tippi, Andrus Lein ja Aleksander Kulešov. Foto: Ahto Jakson

DELFI Järvejooksude sarja viimase osavõistlusena toimunud 47. jooksu ümber Ülemiste järve võitsid Karel Hussar ja Maria Veskla. Kogu sarja kokkuvõttes osutusid parimateks Jaanus Kallaste ja Maria Veskla.

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja Hussar pani oma paremuse maksma alles viimastel kilomeetritel, just sellel maastikuosal. Sinnamaani jooksis ta koos Jaanus Kallastega (Treeningpartner). Hussari võiduaeg täna 13,8 km pikkusel järveringil 46.53,2.

“Jalad andsid natuke tunda, aga saab joosta. Minu jaoks täitis jooks eesmärki, et oleks natuke rahulikum ja pikem tempojooks. Lasin Jaanusel tuule käes vedada ja mängisin “parasiiti”. Viimasel kolmel kilomeetril tõstsin tempot, aga Jaanus tuli kaasa. Sain siiski vaikselt eest ära. Tahtsin metsa all ees joosta, et näeks juurikaid ega väänaks jalgu ära,” lausus Hussar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Septembri keskel teeb ta doktor Madis Rahuga jalale uuringud, siis selgub, kas on vaja kannakõõlust opereerida või mitte. “Sel aastal on eesmärk jalg korda saada, et järgmisel hooajal heas hoos olla. Sel aastal võtan päev korraga,” märkis Hussar.

Jaanus Kallaste (Treeningpartner) kaotas talle 5,2 sekundiga. “Polnud täna seda värskust, et Hussariga lõpus võidelda. Eesti meistrivõistlustest on terve see nädal jalad kanged ja väsinud. Kolmapäeval raske trenn ka. Eesmärk oli täna esikolmikus olla,” rääkis Kallaste.

Kolmanda koha sai tema klubikaaslane Janar Juhkov ajaga 48.36,1. “See hooaeg on pärast Milano maratoni olnud imeline. Olen kõikidel erinevatel distantsidel parandanud oma isiklikke rekordeid. Sel aastal ei ole mul ka õnneks vigastust olnud,” ütles Juhkov.

Täna jooksis ta kümme kilomeetrid kaheksaliikmelises pundis. “Seal käis ainult passimine, keegi ei tahtnud minna. Otsustasin enne metsa eest ära minna ja õnnestus.” Juhkov sai järvejooksude sarja kokkuvõttes kolmanda koha, teiseks tulnud Bert Tippit jäi teda lahutama vaid kaks sekundit.

Kuus paremat naist ümber Ülemiste järve jooksu autasustamisel. Vasakult: Liis-Grete Arro, Maria Veskla, Pille Hinn, Daana Suun-Jantson, Anne-Ly Palm ja Maie Kuusik. Foto: Ahto Jakson
Kuus paremat naist ümber Ülemiste järve jooksu autasustamisel. Vasakult: Liis-Grete Arro, Maria Veskla, Pille Hinn, Daana Suun-Jantson, Anne-Ly Palm ja Maie Kuusik. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis DELFI järvejooksude sarja kui ka tänase ümber Ülemiste järve jooksu Maria Veskla (Sparta). Tänane võiduaeg 54.13,5. “Olen väga rahul. Tavaline treeningurutiin. Iga päevane jooks ja sportlik eluviis,” pakkus Veskla oma edu saladuseks.

Liis-Grete Arro (Täppsportlased) tõusis tänase jooksuga sarja kokkuvõttes teiseks ja lõpetas ümber Ülemiste järve jooksu samuti teisena täpselt 55 minutiga. Just viimastel kilomeetritel läks talt Maria Veskla eest.

“Lõpp läks päris raskeks. Ma pikki maid praegu ei jookse, mistõttu mul kestvust väga ei ole, aga küll tuleb,” arvas Arro. Eelmised kaks järvejooksu ei läinud tal just kõige paremini. Tänast jooksu hindas ta koolipoisi neljaga. “Lühemad distantsid on mul hästi välja tulnud, näiteks 1500 m jooksin 4.54-ga. Kiirust on juurde tulnud,” lisas Arro.

“Käisin vahepeal arsti juures, et teada saada, mis lahti. Selgus, et mu parem neer ei suuda vedelikku niipalju omastada kui oleks tarvis. Kui ma 2012. aastal triatlonil kokku kukkusin, olen sellest ajast palju joonud. Päeva jooksul koguneb mul kokku ligi 3 liitrit vedelikku. Reis läks paiste, kuna vedelik ei tulnud välja. Vähendasin vedelikku poole võrra,” selgitas Arro. Vea avastamisele kulus palju aega, kuid Arrol on hea meel, et see lõpuks tänu arstidele avastati.

Täna ajaga 55.48,2 kolmanda koha saanud Pille Hinn (Sparta) jäi rahule, sest jooksis hommikul enne Ülemiste järve jooksu pika jooksu, 20 km otsa, alla. “See oli mu viimane pingutus, kuna valmistun maratoniks. Tahtsin näha, kuidas ja kui kiiresti ma jõuan väsimuse pealt pingutada,” ütles Hinn. Tallinna maratonil tahab ta saada lõpuaja alla 3 tunni. “Naiste tase on kõvaks läinud. 2:59 ei pruugi medalit anda,” sõnas Hinn.

Naistest sai järvejooksude sarja kokkuvõttes kolmanda koha Anne-Ly Palm spordiklubist ProRunner.

47. ümber Ülemiste järve jooksu tulemused

DELFI Järvejooksude sarja koondtulemused