Ümber Ülemiste järve jooksu võitsid Priit Aus ja Evelin Talts

Meeste eikolmik autasustamisel. Vasakult: Sergei Tšerepannikov, Priit Aus ja Priit Lehismets. 
FOTO: AHTO JAKSON/JOOKSUPORTAAL

Täna toimunud ümber Ülemiste järve jooksu võitis meestest lõpuspurdiga klubikaaslase Sergei Tšerepannikovi ees Stamina Arcotransport jooksutiimi liige Priit Aus. Ka kolmas koht läks samasse klubisse, selle võttis Priit Lehismets. Naistest võidutses viirusehaigusest paranenud Evelin Talts.
Priit Aus tegi 14 km pikkusel distantsil järvele tiiru peale ajaga 45.14,9. Sergei Tšerepannikov kaotas talle 5,8 sekundiga. Kolmandana lõpetanud Priit Lehismetsa tulemuseks oli 45.43,2. Priit Ausi sõnul jooksis ta koos Tšerepannikovi ja Lehismetsaga 11 kilomeetrit tempoga 3.16 kilomeetri kohta, mis võimaldas meestel omavahel isegi juttu rääkida. “Enne starti olin dilemma ees, kas minna kohe jooksma tugeva tempoga 3.00 kilomeetri kohta ja minna nii kohe eest ära või mitte. Teadsin, et Sergei ja Priit jahivad sarja üldvõitu ja mina neid väga ei huvita,” rääkis Aus Jooksuportaalile. Ent talle pakkus suuremat põnevust mõte, jätta kõik siiski lõpu peale. “Samas mul jäi kripeldama Ööjooksul napp allajäämine lõpusirgel. Täna sain tugevat lõppu uuesti mees mehe vastu proovida,” lisas Aus. Tšerepannikov tõstis tempot viimasel kolmel kilomeetril metsatukas, kuid Aus otsustas spurtida lõpusirgel asfaldi peal, kus konkurendiga vahe sisse tegi.
Järgmise stardi teeb Priit Aus nädala pärast, 7. septembril Pärnus Jüri Jaansoni kahe silla jooksul. SEB Tallinna Maratonil jookseb ta kas 10 kilomeetrit või poolmaratoni, kuid kindlasti mitte maratoni. “Rahvajooksud on võrreldes staadionijooksudega mõnus feeling,” lausus Aus. Tal on kahju, et oma head vormi ei saa enam tänavu staadionil realiseerida, kuid sügisel tuuliste ilmadega ja üksinda ei oleks nagunii võimalik head tulemust joosta. Tänavustele staadionijooksudele joone alla tõmmanud Priit Aus on võtnud kaugemaks sihiks jõuda takistusjooksus 2016. aastal olümpiale. Järvejooksude sarja võitis Sergei Tšerepannikov Priit Lehismetsa ja Andrus Leini ees.
Viljar Vallimäe on pärast isaks saamist tagasi jooksurajal. FOTO: MALLOR MALMRE/SCANPIX

Oma esimese stardi tänavu üldse tegi ümber Ülemiste järve jooksuklubi Täppsportlased ridadesse kuuluv ja üle aasta võistlustest eemal olnud Viljar Vallimäe, kes sai 7. koha ajaga 46.12,8. Varem on ta Ülemistel võidutsenud kaks korda ja võitnud kogu sarja 2012. aastal. “Olen oma praeguse vormiga üsna rahul, sest ei ole väga pikalt treeninud,” ütles Vallimäe Jooksuportaalile. Ta on regulaarselt ning tõsisemalt harjutanud vaid seitse nädalat, varem käis ta 2-3 korda nädalas lihtsalt jooksmas. SEB Tallinna Maratoni jätab ta septembris vahele ning jookseb hoopis 4. oktoobril Tartu linnamaratoni. “Sinna on rohkem aega ja saab paremasse vormi ka,” põhjendas Vallimäe. Vaheaasta tuli tema sõnul ainult kasuks, sest 10 aastat pidevalt treenimist hakkas moraalselt väsitama ja igal pool võitmine ei andnud enam motivatsiooni.
Naistest võitis ümber Ülemiste järve jooksu ja kogu järvejooksude sarja Stamina Arcotransport jooksutiimi liige Evelin Talts, kes EMi maratoni pidi põetud viirusehaiguse tõttu katkestama. Taltsi võiduaeg täna 53.27,3. “Tulin proovima, et teada saada, kuidas seis on. Alustasin aeglaselt. Kaisa Kukk püsis mul järgi, kuid metsalõigul on mul jalg tugevam ja ta jäi maha,” kommenteeris Talts Jooksuportaalile. Päris 100 protsenti ta veel taastunud ei ole, sest tunneb väsimust ning pulss on natuke kõrge. Oma tänavuse esimese maratoni tahab Talts joosta 14. septembril Tallinnas. Teisena lõpetas Ülemiste järve jooksul Kaisa Kukk (Sparta) ajaga 53.41,6. Kolmanda koha sai Anu Teppo samuti Spartast 57.25,2-ga.
ümber Ülemiste järve jooksu tulemused
Järvejooksude sarja koondtulemused
JOOKSUPORTAAL