Suusataja Tatjana Mannima võitis ümber Vaskna järve jooksu

Tatjana Mannima naiste võitjana finišisse jõudmas. Foto: Võrumaa Spordiliit

Täna tehti algust Võrumaa pikamaajooksusarjaga, mille esimese etapi – 21. ümber Vaskna järve jooksu võitsid Jan Õiglane ja suusataja Tatjana Mannima.

Eesti maaülikooli spordiklubi esindaja Õiglane tegi 7,5 km pikkuse tiiru ümber Vaskna järve peale ajaga 26.45. Seitsme sekundiga jäi temast maha Gion Schyder (Värska OK PEKO). Kolmandana lõpetas Martin Simpson (OK Kobras) 26.59-ga.

Kiireimaks naiseks osutus seekord talvel mitmel Worldloppeti maratonil osalenud suusataja Tatjana Mannima ajaga 32.48, mis andis talle üldarvestuses 36. koha. “Võtsin väga rahulikut. See on mul alles kolmas jooksutrenn. Lihased ei ole valmis veel jooksma,” ütles Mannima ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Suusatamisest jooksmisele üleminekuks vajavad jalalihased kohanemist.

“Enne finišit vaatasin korraks tagasi, kas konkurentsi pole, aga selgus, et teine naine on kohe järgi, siis panin tempos juurde,” rääkis Mannima. Teise koha sai talle kolm sekundit kaotanud Silva Suvi (Tartu spordiselts Kalev) 32.51-ga ja kolmanda koha N40 vanuseklassi võitja Siiri Pilt ajaga 33.08. Tatjana Mannima lubas, et teeb Võrumaa pikamaajooksusarjas etappe kaasa nii palju kui õnnestub.

12 etapist koosneva Võrumaa pikamaajooksusarja teise etapina on  4. mail kavas 36. jooks ümber Tamula järve. Seal tahab ka Mannima stardis olla. Ta on osalenud ka varem Võrumaa pikamaajooksusarja etappidel. “See on väga hea sari, erinevad stardid, mõned rasked ja mõned kergemad,” kiitis Mannima.