Ümber Viljandi järve jooksu start antakse tänavu staadionilt

Sel aastal ei stardi jooksjad staadioni kõrvalt platsilt. Korraldajate foto
Ümber Viljandi järve jooksul osalejad stardivad tänavu 1. mail staadionilt ning saavad lõpuprotokollist lisaks ametlikule lõppajale ja -kohale teada ka selle aja, mis neil kulus stardijoone ületamisest finišeerimiseni.
“Jooksjad mahuvad kindlasti staadionile ära,” kinnitas tänavuse jooksu peakorraldaja, Viljandi spordikeskuse juhataja Mati Jürisson ürituse kodulehel. “Amsterdami maratoni start antakse sama suurelt staadionilt ning seal on stardis 14 000 osalejat.” Ümber Viljandi järve jooksu starti on tänavu oodata 4000 osalejat.
Stardijoon tuleb peatribüüni ette ning starditakse maratonivärava suunas. Kohe staadionilt väljudes, keerab rada vasakule ning siis on jooksjad juba tavapärasel trassil. “Distants ei muutu pikemaks ega stardikoridorid kitsamaks,” lubas Jürisson. Taoline muutus võimaldab kõigil jooksjatel hiljem finišiprotokollist teada saada ka see aeg, mis neil jäi stardijoone ja finišijoone ületamise vahele. Paremusjärjestus seatakse ikkagi ametliku lõpuaja järgi, mis hakkab tiksuma kohe stardipaugu andmise järel.
Varasematel aastatel ei olnud võimalik staadionilt startida, sest vahetult enne põhijooksu algust peeti seal laste võistluseid. Tänavu on aga lastejooksud toodud päev varasemaks. 85. ümber Viljandi järve sportliku programmi avavad kõige nooremad jooksusõbrad 30. aprilli õhtupoolikul. Kell 17 antakse linnastaadionil esimene start traditsioonilisele lastejooksule, kuhu on oodatud jooksma kõik kuni 12-aastased.
JOOKSUPORTAAL