Ümber Viljandi järve jooksul Eesti meistreid ei selgitata

Liina Luik võitis eelmisel aastal ümber Viljandi järve jooksul pika krossi Eesti meistritiitli. Foto: Mallor Malmre
Liina Luik võitis eelmisel aastal ümber Viljandi järve jooksul pika krossi Eesti meistritiitli. Foto: Mallor Malmre

Kui siiani selgitati Eesti meistrid murdmaajooksu pikal distantsil välja 1. mail toimuva ümber Viljandi järve jooksu raames, siis tänavu enam mitte.

Eesti Kergejõustikuliit tegi Eesti meistrivõistluste ja karikavõistluste juhendisse muudatuse, mille kohaselt on naiste murdmaajooksu pikaks distantsiks 8000 meetrit ja meestel 12 000 meetrit. Siiani jooksid nii mehed kui naised ümber Viljandi järve jooksul ca 12 kilomeetri pikkusel võistlusmaal. “Eesti meistrivõistlused pikas krossis toimuvad sügisel koos Eesti murdmajooksu karikavõistlustega,” ütles Jooksuportaalile Eesti Kergejõustikuliidu kestvusjooksu alarühma juht Toomas Tarm. Miks murdmaajooksu Eesti meistrivõistlused enam Viljandis ei toimu? “Viljandiga ei saanud kokkuleppele. Järvejooks ei ole ka päris õige kross,” märkis Tarm. Tõenäoliselt toimuvad pika krossi Eesti meistrivõistlused tänavu Jõulumäel.

Ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson lükkas Tarmi väite ümber. “Pidasime alaliidu juhtidega läbirääkimisi. Jooksupartner tahtis Viljandisse lühikest krossi tuua, aga see ei läinud teemaks. Soovisime võtta vaheaasta. Oleme üheksa aastat pika krossi Eesti meistrivõistlusi korraldanud. Alaliit kostis selle peale, et väga hea ja nad tahtsidki krossi sügisesse viia, lähemale tiitlivõistlustele,” lausus Jürisson Jooksuportaalile. Läbirääkimiste käigus tekkisid mõned küsimused raja tähistamise kohta, kuna ümber Viljandi järve jooksul on ainult kaks kohustuslikku kontrollpunkti, millest tuleb läbi joosta. “Muud lahkhelisid meil olnud ei ole,” lisas Jürisson.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi sõnul sai treeneritega läbi räägitud ja leiti, et tuleks teha murdmaajooksu meistrivõistlustest värskem versioon, mis ei pruugi kõigile ehk meelepärane olla. “Ühtegi probleemi me küll ei näinud. Kui nad soovivad vaheaastat, me tunnustasime seda kohe, ega vägisi kellegi õue peale minema ei hakka,” nentis Teigamägi, kes ka ise Viljandi järve jooksu korraldajatega kohtus. Kas pika krossi Eesti meistrivõistlused 2017. aastal Viljandis toimuvad, see on Teigamägi hinnangul sõltuv kõigist osapooltest – korraldajatest, treeneritest ja alaliidust.

JOOKSUPORTAAL