Ummamuudu Liina Üüjoosu võitis konkurentidel rada juhatada lasknud Olavi Allase

Meeste esikolmik autasustamisel. Vasakult: Raido Ränkel, Olavi allase ja Ivar Ivanov. Foto: Võrumaa Spordiliit
Meeste esikolmik autasustamisel. Vasakult: Raido Ränkel, Olavi allase ja Ivar Ivanov. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja 10. etapina toimus eile hilisõhtul Võrus esimest korda selles sarjas Võru murdega nime kandev Ummamuudu Liina Üüjuusk, mille 9 km pikkuse põhidistantsi võitis meestest võistlushooaja lõpetanud Olavi Allase ja naistest Silva Suvi.

Allase finišeeris veidi enne kella 21.30 ajaga 28.18,3. Teisena lõpetanud suusataja Raido Ränkel Võru suusaklubist jäi maha 9 sekundiga. Kolmanda koha sai Ivar Ivanov (Võru KJK Lõunalõvi) ajaga 28.53,4. Mehed jooksid üle poole maa koos. Teise ringi viimasel kilomeetril pani Allase tempo peale. Esimesena jäi triost maha Ivanov, Ränkeliga hakkas vahe kasvama 500m enne finišit.

“Kuna pimedas oli tähistust raske märgata ja igal rajalõigul ei sõitnud auto ees, siis ma ei julgenud teistel eest minna. Nemad pigem juhatasidki mind õigele teele. Üksi oleksin ära eksinud,” tunnistas Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ma mitu korda ees olles, tahtsis Allase  ettenähtud kohast varem ära keerata. “Õnneks lõpp tuli kindel. Esimesest ringist jäi rada meelde, siis oligi lihtsam minna. Võru poisid lõikasid tänavanurki ka kogu aeg, seetõttu ei õnnestunud ka eest joosta,” lausus Allase poolnaljatades.

Olavi Allase otsustas täna toimuva Pärnu Kahe Silla jooksu asemel Võrumaal joosta, sest ei treeni pärast suviseid Eesti meistrivõistlusi enam plaani järgi. “Jooksen nädala sees nii kuidas tuju on ja nädalavahetustel otsin mingisuguse võistluse. Võrumaa sari tundub huvitav, minu jaoks uued jooksud,” põhjendas Allase. “Pärnu jooksuks peaks hästi valmis olema. Hetkel mul sellist vormi ei ole, et tugevat aega joosta. Sealne konkurents on päris tugev. Ma pigem jooksengi tunde järgi ja lõpu peale ning proovin erinevaid jookse, enne kui uut ettevalmistust alustan,” lisas ta.

Teisena lõpetanud Raido Ränkeli sõnul ei aetud tempot kordagi enne liiga kõrgeks, kui alles viimasel 1,5 km ründas kõige pealt Ivar Ivanov ja siis kohe tõusu peal Olavi Allase. “Suutsin ta tempo omaks võtta, kuid kahjuks ca 500 m enne lõppu hakkas ta kergelt eest libisema ja ise hakkasin kangestuma. Minu jaoks oli tempo siis juba liiast. Jalad olid täna täitsa enam-vähem kui arvestada, et päev otsa sai jalgadel veedetud jumping Tallinna üritusel ja seejärel pikk autosõit tagasi Võrru,” kommenteeris oma jooksu Ränkel.

Esikuuikusse mahtusid Võrus meestest veel Mart Andresson ning suusamehed Andrus Veerpalu (M40 vanuseklassi parim) ja Marko Kilp. Naistest võitis jooksu Silva Suvi (Tartu spordiselts Kalev) ajaga 36.36,1. Teiseks tuli suusataja Anette Veerpalu (Sparta) 37.19,6-ga ja kolmandaks N40 vanuseklassi parim Siiri Pilt ajaga 37.28,9.

Võrumaa pikamaajooksusarjas toimub tänavu veel kaks etappi – 16. septembril Kütioru maastikujooks ja 14. oktoobril Munamäe-Võru maastikujooks.

Ummamuudu Liina Üüjuusk tulemused

Viimased uudised