Urmas Põldre 50+3 jooksu võitsid Karel Hussar ja Liis-Grete Arro

Jooksu korraldaja Urmas Põldre (keskel) koos võitjate Karel Hussari ja Liis-Grete Arroga. Foto: erakogu
Jooksu korraldaja Urmas Põldre (keskel) koos võitjate Karel Hussari ja Liis-Grete Arroga. Foto: erakogu

Treener ja tuntud pikamaajooksja Urmas Põldre tähistas oma 53. sünnipäeva täna koduküla teedel Järvekülas 5,3 km pikkuse jooksuga, mille võitsid Karel Hussar (Team Kaigas) ja Liis-Grete Arro (Täppsportlased).

Karel Hussari võiduaeg tuli täna 16.46. “Plaanisin teha ühe tugeva pingutus enne järgmise nädala krossijooksu EMi, kuid kahjuks ilmaolud seda täna ei soosinud. Väga jäine ja libe ning ka tuuline. Umbes 3 km sain joosta auto teel, ülejäänud trassi osa täitsa jää peal,” rääkis Hussar ajakirja Jooksja Jooksuportalile.

Tal õnnestus kohe algul teistel eest ära joosta ja kogu ülejäänud distantsi jooksis üksi. “Keskmine tempo tuli kindlasti oodatust kehvem, kuid seda ilmselt libeduse tõttu. Nädala alguses olin ka haige ehk ka seetõttu polnud täna kõige säravam minek,” arvas Hussar. Tema järel sai teise koha Urmas Põldre õpilane ja U18 parim Kristian Otlot (UP Spoet) ajaga 18.14. Kolmas koht kuulus saarlasele Oliver Mändlale ajaga 18.53.

Algusest peale naiste liidri kohta hoidnud Liis-Grete Arro läbis distantsi ajaga 20.04. “Jooks läks raskeks, sest teine pool rajast oli väga libe ja puhus korralik vastutuul,” ütles Arro. Tema jaoks oli tegemist viimase võistlusega enne laagrit ja nüüd tuleb järgmist starti pikemalt oodata. “Mul on Hea meel, et sain Urmase jooksustsiiski osa võtta olenemata ilmast,” lisas Arro. Naistest tuli teiseks Arro klubikaaslane ja hiljuti oma 50. juubelit tähistanud Liliana Torn 21.38-ga. Kolmandana lõpetas Jelena Kirillova (UP Sport) ajaga 24.45.

“Suur tänu kõikidele 68 osalejale ja kaasaelajatele raja ääres, kes ei peljanud libedust ja tuult. Rae valla noorsportlaste toetuseks kogusime tänase jooksuga 527 eurot,” sõnas jooksu korraldaja Urmas Põldre.

UP50+3 jooksu tulemused