Urmas Põldre juubelijooks kogus noorte jooksjate toetuseks 455 eurot

Urmas Põldre juubelijooksu start. Foto: Signe Heiberg
Urmas Põldre juubelijooksu start. Foto: Signe Heiberg

Eile 50-aastaseks saanud treener ja spordiklubi UP Sport asutaja Urmas Põldre korraldas laupäeval Harjumaal Rae vallas Järvekülas oma juubeli puhul väikese heategevusliku jooksuvõistluse, mis kogus Rae valla noorte jooksjate toetusfondi 455 eurot.

Kindel osavõtumaks jooksul puudus, igaüks panustas noorte jooksjate toetuseks südametunnistuse järgi. Koos juubilariga kogunes starti 55 jooksjat. 5 kilomeetri pikkuse distantsi võitis M40 vanuseklassi kuuluv Andrus Lein (KJK ViKe) Rakverest ajaga 17.17. Ta edestas viie sekundiga sprinterina ja eelkõige 400 m jooksjana tuntud Sten Ütsmütsi (TÜASK), kes on Risto Ütsmütsi poeg. “Oleme Urmas Põldrega koos jooksurajal pusinud küll. Sellisele mehele on au õnne soovida,” ütles Andrus Lein ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Leini jaoks ei tulnud võit kergelt. “Läksin tempojooksu plaaniga, kuid Sten Ütsmüts, kes jooksnud 400 m 48 sekundiga, tegi mu elu keerulisemaks,” rääkis Lein. Neljandal kilomeetril tuli Sten Ütsmüts talle järgi. “Tahtsin küll varem spurtida, aga ei saanud temast lahti. 150 m enne lõppu oli veel üks käik võtta,” lisas Lein. Ta plaanis joosta distantsi 3.30 km kohta, aga kujunes veidi kiiremaks.

Nüüd valmistub Lein kevadiseks maratoniks. Kus ta täpselt maratoni jookseb, ei ole ta veel paika pannud. “Põhiline on, et tervis korras oleks. Koormustega tuleb targalt ümber käia, ei tohi üle pingutada, sest taastumine pole enam see, mis varem,” tõdes Lein. Kolmandaks platseerus Põldre juubelijooksul M40 klassi võistleja Tarmo Reitsnik (Treeningpartner) ajaga 17.42. Juubilar Urmas Põldre ise lõpetas kuuendana ajaga 18.24.

Parimaks naiseks osutus Maris Terno ajaga 21.14. Teisele kohale jõudis Liis Grete Atonen 21.50-ga ja kolmandale kohale Tiina Hagen 21.59-ga. Noorim võistleja oli kahe kuu pärast kuueaastaseks Marit Tarm väga tubli ajaga 30.36. Samuti tegi oma nooruse (8 aastat) kohta hea jooksu Karl Mihkel Põldre, kelle lõpuajaks fikseeriti 25.46.

Urmas Põldre juubelijooksu tulemused