USA treeninglaagrist naasnud Tiidrek Nurme: ahneks ei tohi minna

Rohkem kui veerand sajandit on möödunud sellest ajast, kui Eesti jooksumehed 5000 m distantsil viimati nii häid tulemusi saavutasid kui Tiidrek Nurme sel kevadel ameerikas. Esimest hooaega just 5000 m peale tõsisemalt panustav Nurme rõhutab, et areng on olnud järjepidev. “Aastatega on koormused natuke tõusnud. Kilometraaž on suuremaks läinud. Tempokross kiiremaks läinud ja aeroobne töö suurema mahuga tehtud,” ütles eile Eestisse jõudnud Tiidrek Nurme ERR sporditoimetusele Tallinna lennujaamas antud intervjuus.

Nurme ei lugenud arengu põhjuseks just USA laagrit, vaid sai alguse juba 5-6 aastat, kui Harry Lembergi juures treenima ja põhja laduma hakkas. Uut taset näidanud tulemused 13.31 ja 13.32 jooksis Nurme kahel võistlusel Californias. Treeningud toimusid aga naaberosariigis Arizonas, kus ta oli treeninglaagris esimest korda. “Treeningpaiga suureks eeliseks on see, et sai treenida 2100 m kõrgusel ja soovi korral oli võimalik tunniajase sõidu järel minna alla meretasapinnale, kus ette võtta kiiremaid treeninguid. Seetõttu ei tekkinud mäestikus treenides ka kiiruslikku puudujääki,” rääkis Nurme.

Tema peaeesmärgiks on tänavu edukas esinemine juuli lõpus Barcelonas toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel. Praegu veel 24-aastane Nurme arvab, et tulevikuplaane tuleb teha tasa ja targu ning 5000 m Eesti rekordi võiks pigem ette võtta järgmisel hooajal. “Kui sel aastal oleks eesmärgiks joosta 13.17, siis sinna lähedale ma ka võimete poolest suudaksin. Ku see ei juhtu sel, siis ehk järgmisel aastal. Peab ikka kahe jalaga maa peale jääma ja ahneks ei tohi minna,” lausus Nurme. “Kuigi lähen Bacelona EM-ile suurte ootustega, ei ole siiski kõik enda teha. Hea tulemus sõltub paljudest erinevatest asjadest. Loodan, et need satuvad kõik õigele ajale,” sõnas Nurme.

JOOKSUPORTAAL