USKUMATU! Eesti duo laskesuusatamise MK-etapil paarisseagateate-sõidus viies!

Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera
Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera

Eesti laskessuusatajad Regina Oja ja Rene Zahkna tegid täna Rootsis Östersundis laskesuusatamise maailmakarika avaetapil paarissegateatesõidus uskumatult hea esituse, lõpetades võistluse kõrgel 5. kohal. Seni oli Eesti parim koht MK-etapil kaheksas.

Avavahetust sõitnud Regina Oja võttis lamadestiirus kaks varupadrunit, kuid lahkus tiirust 11. kohal (+26,7). Püstitiirus läks tal laskmisele palju aega, sest tugev tuul segas. Paljud tiirus eksisid, aga Oja piirdus ühe lisapadruniga ning ahkus tiirust 10. kohal (+58,3).

Ojalt vahetuse üle võtnud Rene Zahkna tegi lamadestiirus puhta töö ja tõstis Eesti 6. kohale (+56,6). Püstitiirus läks tal keeruliseks, sest kahe viimase märgi allasaamiseks ei piisanud ka kolmest varupadrunist. Viimane märk jäi üles ning Zahknal tuli suusatada üks trahviring. Eksimused tiirus langetasid ta 9. kohale (+1.35,6).

Zahknalt vahetuse üle võtnud Regina Oja kasutas nii lamadestiirus kui ka püstitiirus ära ühe varupadruni. Eesti jätkas võistlust 7. kohal (+1.11,1). Viimast vahetust suusatanud Rene Zahkna andis endast maksimumi, sest mõlemas tiirus ei eksinud ta kordagi. Kui lamadestiiru järel asus Zahkna 6. kohal (+1.06,9), siis finišisse tõi ta Eesti 5. kohal, kaotades võitjale Rootsile +1.01,6.

Rootsi järel sai teise koha Saksamaa (1+9; +18,1). Kolmandaks tuli Norra (1+16; +40,4). Natuke enne Eestit jõudis neljandana finišisse Ukraina (3+6; +56,9).