USKUMATU! Roman Fosti võitis ühe sajandikuga Tiidrek Nurmet

Roman Fosti näitas, et keskmaa kiirus on tal endiselt jalgades. FOTO: MALLOR MALMRE/SCANPIX

Kergejõustiku Eesti meistrivõistlused Tallinnas Kadrioru staadionil pakkus täna palju põnevust meeste 5000 meetri distants, kus Stamina Spordiklubi esindaja Roman Fosti võitis vaid ühe sajandikuga Tiidrek Nurme ees Eesti meistritiitli.

Eilne 3000 meetri takistusjooksu Eesti meister Priit Aus starti ei tulnud, sest ühel takistusel väänas ta  natuke jalga. Kuigi midagi hullu olnud, ei soovitanud arst tal igaks juhuks mitte joosta. Mullune Eesti meister Sergei Tšerepannikov samuti ei startinud. Fosti vedamisel tekkis neljane juhtgrupp, kuhu lisaks Fostile kuulusid Ülari Kais, Tiidrek Nurme ja Aleksei Markov. Kui neli ringi sai joostud, võttis Nurme Fostile kannule ning mehed läksid koos Kaisi ja Markovi eest ära. Kaks ringi hiljem püüdis tagumine grupp Ülari Kaisi ja Aleksei Markovi kinni.

Fosti ja Nurme püsisid koos kuni joosta jäi 450 meetrit. Nurme kiirendas, kuid Fosti ei jäänud maha. Lõpusirge algul möödus Fosti Nurmest. Nurme tegi, mis suutis ja tõusis lõpuruudustikus Fostile kõrvale. Pärast finišit viskasid mõlemad mehed pikali. Ometi sellest ei piisanud. Eesti meistritiitel kuulus vaid ühe sajandikulise eduga Roman Fostile, kelle lõpuajaks fikseeriti 15.03,04. Pronksi sai ajaga 15.31,42 eilne takistusjooksu hõbe Ivar Ivanov.

Jekaterina Patjuk. FOTO: MALLOR MALMRE/SCANPIX

Naiste jooks algas Eesti kõigi aegade edetabelis teist kohta hoidva Jekaterina Patjuki (TÜASK) vedamisel. Esimese kilomeetri järel eraldust teistest nelik, kuhu lisaks Patjukile kuulusid Liina Luik, Annika Rihma ja Keiti Mets. Ring hiljem läks ette Liina Luik, kannul Patjuk. Rihma ja Mets jäid neist maha umbes 50 meetriga. Vahe üha kasvas, olles neli ringi enne lõppu üle 100 meetri. Järgmisel ringil, tegid liidrid ringi sisse 10 000 m hõbedale Kaisa Kukele. Kaks ringi enne jooksu lõppu, tõstis Jekaterina Patjuk tempot, jättes Liina Luige maha. Viimasele ringile minnes möödus Patjuk ringiga maha jäänud Olga Andrejevast. Patjuk võitis üheksanda Eesti meistritiitli ajaga 16.43,36 Umbes 60 meetriga kaotas talle Liina Luik. Kuna Keiti Mets katkestas, tõusis pronksile 10 000 m kolmanda koha omanik Grete Tõnne (EMÜ SK) ajaga 18.16,61.