Timo Sild ja Evely Kaasiku orienteerumise maailma edetabeli võistlusel esikolmikus

Elva lähistel Vitipalus toimus eile Euromeetingu nime kandev orienteerumise maailma edetabelivõistlus, mis meelitas kohale sadakond välisvõistlejat, kes valmistuvad järgmisel aastal Eestis toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks. Timo Sild saavutas teise ja Evely Kaasiku kolmanda koha. Tegemist on ühe tehnilisema maastikuga Eestis, 2017. aastal samas metsas toimunud MM-võistluste lühirada valiti maineka orienteerumisportaali küsitluse põhjal aasta parimaks maailmas. Meesteklassis läks … Jätkub

Retrojooksu võitnud Olavi Allase alistas Mukunga

Olavi Allase võitis täna 51. Retrojooksu ümber Kuremaa järve, jättes selja taha mitmetel Eesti suurtel rahvajooksudel valitsenud keenialase Ibrahim Mukunga Wachira. Tegemist on 13 km pikkuse jooksuga, kus võistlejad stardivad 30-sekundilise intervalliga tehniliselt ja füüsiliselt väga nõudlikule rajale, kus on kitsad ning juurikaid täis metsarajad, pehmed heinamaad, pokumaad ja sopased metsasihid. Allase suutis tehnilise raja läbida … Jätkub

Janika Lõiv sai Norras maastikurattakrossis teise koha

Janika Lõiv sai Norras Haldenis toimunud maastikurattakrossi 1. kategooria võistlusel teise koha, Mari-Liis Mõttus finišeeris viiendana. Pehmel ja mudasel rajal toimunud võistluse võitis viiekordne maastikusõidu maailmameister (võitnud neli kulda maastikumaratonis ja ühe maastikukrossis) Annika Langvad ajaga 1:25.46. Teise koha sai Eesti meister Janika Lõiv, kes kaotas taanlannale kahe minuti ja kolme sekundiga. Kolmanda koha jättis … Jätkub

4. Ultima Thule maratoni võitsid Klarika Kuusk ja Allan-Peeter Jaaska

Saaremaal täna toimunud 4. Ultima Thule maratoni võitsid esimest korda sel maratonil osalenud klubi Treeningpartner jooksja Klarika Kuusk ja Allan-Peeter Jaaska, mõlemad jooksid vähem kui nädal tagasi ka Tallinna Maratonil. Ajaga 3:11.18 üldarvestuses 5. kohal finišeerinud Klarika Kuusk osales Ultima Thulel esimest korda ja pidas rada enda jaoks igavaks. “Tänu sellele, et esimesed 25 kilomeetrit … Jätkub

Maratoni medalivõitjad võidutsesid Kütioru maastikujooksul

Võrumaa pikamaajooksusarja eelviimase ehk 11. etapina täna kavas olnud 8. Kütioru maastikujooksu võitsid maratoni Eesti meistrivõistluste pronksmedali omanik Rauno Jallai ja kuldmedali omanik Marion Tibar. KJK Lõunalõvi esindaja Jallai läbis tõsisel maastikul kulgenud 9 kilomeetri pikkuse trassi ajaga 33.18,2. “Võit tuli suhteliselt raskelt, kuna rada oli mõnusalt väljakutsuv oma pikkade tõusude ja järskude laskumistega. Jooksin … Jätkub

Ats Sõnajalg Saue Õhtujooksu võidust: nii rasket jooksu pole mul olnud

Täna õhtul toimus Sauel 5 km pikkune 13. Saue Õhtujooks, mille viiendat korda võitnud Ats Sõnajalg spordiseltsist Sparta tunnistas, et nii rasket jooksu ei ole tal konkurentsi tõttu varem olnud. Sõnajalg jooksis tugevas vihmasajus, tuule ning kõledapoolse sügisilmaga terve distantsi kõrvuti Rapla jookusklubi esindaja Mardo Lundveriga, alles lõpus õnnestus Sõnajalal konkurendi ees väike vahe tekitada. Ats Sõnajalg … Jätkub

Tartu Rattamaratonil on tulemas järjekordne Balti maavõistlus

Sel pühapäeval sõidetakse 22. Tartu Rattamaraton, maailma suuruselt kolmas maastikurattaüritus. Nagu viimastel aastatel tavaks saanud, on tänavugi oodata 89 km pikkusel põhidistantsil vihast duelli Eesti, Läti ja Leedu ratturite vahel. Viimati võitis eestlane Tartu Rattamaratoni neli aastat tagasi, kui kiireim oli Peeter Tarvis. Lisaks Tarvisele on tugevamatest eestlastest stardis näiteks eelmise aasta teine mees Caspar … Jätkub

Mardo Lundver võitis teist korda järjest Märjamaa alevijooksu

Rapla jooksuklubi esindaja Mardo Lundver võitis eile õhtul toimunud 36. Märjamaa alevijooksu, korrates sellega mullust võitu. Lundver läbis 3,8 km pikkuse ringi ajaga 11.50. “Kui eelmisel aastal pidasin klubikaaslase Arvi Alamaaga maha põneva ja kõva duelli ning suutsin veel lõpusirgel kange konkurendi ohtliku rünnaku otsustavalt tõrjuda, siis  seekord oli kontrollitud jooks ja mul õnnestus noored andekad … Jätkub