Uue rajaga Paju lahingu aastapäeva jooksu võitis Ivar Ivanov

Jooksjad Paju lahingu aastapäeva jooksu stardis. Foto: Valga Sport

Valga Sport eestvedamisel täna uuendatud rajal toimunud 26. Paju jooksu, mis on pühendatud Paju lahingu aastapäevale, võitis Võrumaa mees Ivar Ivanov.

Ivanov läbis jooksjate turvalisuse huvides suurelt maanteelt metsavahelisele teelõigule viidud 7,7 km pikkuse distantsi ajaga 27.59. Teine koht viidi samuti Võrru, selle võttis Margus Koor ajaga 30.42. Kolmanda koha sai Rain Tasane Kuperjanovi pataljonist 31.39-ga.

Naistest võitis jooksu Egle Villik tulemusega 35.49. “Raja algusosa oli sarnane Eskola jooksu omale, tuli joosta autojäljes. Aga siiski laiem jälg ja veidi kergem tempot hoida. Samas keha oli väsinud. Nii jalad, trapets kui ka vaim polnud just võistlusvormis. Keskmine tempo tuli siiski hea, arvestades alguses lumist rada ja koperdamisi ning edasi libe rada ja lõpus tõus,” kirjeldas Egle Villik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Jalatsite osas tegi ta otsuse viimasel minutil, pannes seekord naelad alla (eelmine nädal võistles ta suvetossuga). Tänuväärne otsus õigustas end raja viimasel kolmel kilomeetril, kus jää jaoks mõeldud tossudele ideaalne rada. Suvetossu jaoks täiega libe. “Liikusin juba raja alguses teistel naistel eest ära. Samas tundus teise koha tüdruk tundus päris kiire ja taha vaadata ma ei julgenud, pigem pressisin täiega ja hoidsin tempot nii palju kui vaim ja võhm üldse lubasid,” ütles Villik.

Teisena lõpetas N18 vanuseklassi parim Karin Redi Valgast ajaga 38.23. Kolmandaks tuli Aveli Tätter 39.31-ga. M40 vanusegrupi parimaks osutus Kaimar Karm Soorust ajaga 31.01, M55 grupi võitis Kalev Kajaste ajaga 36.02 ja kõige väärikam jooksja vanusegrupis M65 oli 75 – aastane Ilmar Tagel ajaga 56.22.

N45 grupis oli nobedaim Heldi Kaares Valgast ajaga 42.44. Jooksust võttis osa 48 jooksusõpra, kõige kaugem jooksusõber saabus Saaremaalt Raul Reiljan, kes grupis 40-54aastased mehed saavutas 6. koha ajaga 36.20.