Uus aasta algas 12-tunni jooksu Eesti rekordiga

Ultrajooksu Viimase Öö Unistus start. Foto: Pille Vennikas

31. detsembri keskpäeval anti Meremõisas start 12-tunni jooksu- ja käimisüritusele Viimase Öö Unistus, mis lõppes täpselt uue aasta tulekuga ja uue Eesti rekordiga, millega sai hakkama maratoonar Margus Luhtoja.

48 startinule pakkusid eestlastele tugevat konkurentsi lätlased, leedulased ja valgevenelane. Raske katsumuse võitis Margus Luhtoja Eesti väljas joostud 12-tunni rekordiga 139,2 km, vahendas Estonian Ultrarunners Team. “Kuna jooksuks ettevalmistus läks mul kaks nädalat enne võistlust natuke käest ära, siis tulemus oli üleootuste hea ja seda suuresti tänu rajaääres utsitajatele,” ütles Luhtoja ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Ei olnud hea tundega tehtud jooks, pigem kannatamine. Eelmisel aastal joostud 6 tunni jooksul oli enesetunne tunduvalt parem. Läksin starti mõttega, et äkki mingi imeläbi õnnestub lätlastega võidu eest võidelda,” lisas võidumees.

Uus Eesti rekord sündis tema sõnul suuresti tänu Kalevile, kes korraldas tema niiöelda boksipeatusi kaksteist tundi ja lõpuks oli sama väsinud  kui rekordiomanik ise. “Samuti tänu Ivo Särakule ja Ragnar Viirmale, eelmise 12-tunni Eesti rekordi omanikule ning kogu korraldaja koosseisule, testele kaasvõistlejatele, kes toetasid mind korralikult,” lausus Luhtoja.

Teise ja kolmanda koha võitlus kestis pea pool võistlusaega ehk viimased kuus tundi. Lätlane Valdis Ņilovs võitles teise koha eest eestlase Toomas Undi ees 30 sekundilise kuni pooleteisminutise vahega. Visa võitlus kestis viimaste minutiteni ja päädis lätlase minutilise eduga. Mõlemad mehed said lõpptulemuseks suurepärase 130,2 km.

Naiste esikolmikus hoidis liidrikohta venelanna Tatjana Sviridova ning lõpetas võistluse 108,2 kilomeetriga. Teise koha saavutas leedulanna Kristina Vaidelinskiene 107,2 km ja kolmanda koha eestlanna Ulvi Lond 102,2 km. 100 km või rohkem sai kirja 16 jooksjat, nende hulgas kolm naist.

Võistkondade arvestusest: segavõistkondadest võitis eestlaste Keep Running, meeskondadest lätlaste Kefīra Spēks ja naiskondadest lätlaste Izšautais Korķis.