Uus ekstreemjooks PassionRun paneb võimed proovile

PassionRun esktreenjooksul  esineb erinevaid takistusi. Korraldajate foto
PassionRun ekstreemjooksul esineb erinevaid takistusi. Korraldajate foto

MTÜ Seiklushiumu korraldamisel toimub 20. augustil Harjumaal Jõelähtme vallas Ülgasel uus ekstreemjooks PassionRun, kus iga osaleja saab oma võimeid proovida erinevate takistuste ületamisel, ent takistuste ületamine ei ole kohustuslik.

Jooksu korraldajatel hakkas kaks aastat tagasi idanema mõte, mille ajendiks oli hetk, kus senised jooksuvõistlused ei pakkunud enam nii suurt põnevust ja ekstreemsust, kui seda tahe eneseületuse järele. PassionRun räägib loo, kus ekstreemjooks võiks olla midagi suuremat kui lihtsalt jooks ja võistlus konkurentidega rajal. PassionRun`i sloganiks on Run your own Race! ehk joosta selle nimel, et ületada oma võimeid, saada üle hirmudest ning jagada kirge spordi ja eneseületuse vastu.

PassionRun kulgeb Jõelähtme vallas Ülgasel vana karjääri ümbritsevatel aladel ligi 8-kilomeetrisel rajal mööda kruusa- ja metsateid. Korraldajate poolt paigutatakse rajale lisaks pea 20 takistust, mis nõuavad osalejalt jõudu, vastupidavust ja osavust. Selleks tuleb võistlejal läbida nii vee- kui mudatakistust, roomata, ronida üle seinte, rippuda, joosta järske tõuse, tassida halge ning olla vaimselt valmis tohutuks eneseületuseks.

Ehkki esimese korraldusaasta plaanide suhtes tuleb realistlik olla, ollakse 20. augustil toimuva PassionRun`iga samm lähemal eesmärgile pakkuda ülimat spordiemotsiooni ja olla Eesti karmima ning nõudlikema ekstreemjooksu korraldajaks. Teisalt on rada sobilik ka harrastussportlastele, sest takistuste läbimine pole kohustuslik ning pakub seega kõigile võimaluse seikluslikku päeva nautida. Kõik osalejad pääsevad rajale ühisstardist ilma stardigruppidesse paigutamata. PassionRun`il ei selgitata välja parimat ega fikseerita korraldaja poolt finišeerimise aega. Osalejal on võimalik oma jooksu aega näha finiši juures asuva elektroonilise kella järgi.

Rohkem infot jooksu kohta on leitav fb.com/passionrunest ja www.passionrun.eu

Viimased uudised