Uus treeningtsükkel nurjas Tiidrek Nurmel rekordi ürituse

Algselt Eesti rekordi lootuses 1. juunil Tartu Ülikooli staadionil toimunud Kuldliiga etapil miilijooksul startinud Tiidrek Nurme pidi uue treeningtsükli algul leppima ajaga 4.09,18, mis andis talle 4. koha. USA treeninglaagris põlvele natuke liiga teinud Nurme startis teibitud põlvega ja üritas jooksu algul ainsana tempotegijaks palgatud keenlasele järele minna. Teised järgi ei tulnud.

“Energeetiliselt mul varu oli ja kusagilt midagi katki ei ole ning joosta suudan. Kuna üheksa päeva tagasi alustasin uue treeningtsükliga, siis tegemist oli selle aja jooksul juba viienda tugeva treeninguna. Lihas on tuim ja särtsu nii lühikese distantsi jaoks nagu 1500 meetrit või miil ei ole,” ütles Nurme. Eesti 1500 meetri rekordimehe sõnul tal põlv siiski nii haige ei ole, et trenni ei saaks teha. “Hoolt ja tähelepanu ta vajab, kuid treenida saab edasi,” rääkis Nurme.

Järgmise võistlusena on tal kavas Inglismaal 12. juunil 500 meetri jooks. 20. juunil võistleb Nurme Euroopa karikavõistlustel 3000 m jooksus. “Praegune treeningplaan Euroopa meistrivõistlusteks näeb ette nende 1500 meetri jooksudega natuke kiirust sisse ajada,” lausus Nurme. 5000 meetri distantsil ta enne juuli lõppu Barcelonas toimuvaid Euroopa meistrivõistlusi ei jookse.

JOOKSUPORTAAL