Vabatehnikasõidu Eesti meistrid on Tatjana Mannima ja Andreas Veerpalu

Tatjana Mannima. Foto: Postimees/Scanpix
Tatjana Mannima. Foto: Postimees/Scanpix

Haanjas algasid täna Eesti meistrivõistlused murdmaasuusatamises. Esimesena selgusid medalivõitjad eraldistardiga vabatehnikasõidus, mille võitsid Tatjana Mannima ja Andreas Veerpalu.

Naised suusatasid 10 km, selleks tuli neil läbida neli 2,5 km pikkust ringi. Parima aja sõitis välja Tatjana Mannima, (Kiviõli suusaklubi), kel kulus aega 25.49,7. Ent võit ei tulnud talle kergelt. „Kolmas ring läks raskeks. Ma ei ole võistelnud ja tervis pole ka kõige parem. Mul oli kõrvapõletik, siis nohu ja hääl läks ära. Loodan, et nüüd läheb paremaks,“ ütles Mannima Jooksjale.

Praeguseks on ta enam-vähem terve, kuid täieliku jõu tagasisaamiseks läheb veel aega. Homme stardib ta Eesti meistrivõistlustel naiste 7,5 km + 7,5 km suusavahetusega sõidus. „Kaks varianti kas tuleb homme parem või halvem sõit,“ pakkus Mannima, kes ise loodab, et seisund siiski paraneb. Hõbemedalile suusatas end täna Laura Alba (Karupesa Team Lahti suusaklubi), kes kaotas Mannimale 11,8 sekundiga. Pronksmedal kuulus Anette Veerpalule (Sparta) ajaga 26.06,28 (+16,81).

Meeste 15 km eraldistardiga vabatehnikasõidus krooniti Eesti meistriks Andreas Veerpalu (Sparta), kes suusatas distantsi ajaga 34.09,4. Teise koha sai napi kaotusega Alvar Johannes Alev (Suusaklubi „Jõulu“), keda jäi Veerpalust lahutama vaid 0,7 sekundit. Veerpalu ise lootis, et läheb hästi, aga tal ei ole veel kogemust olnud, kui palju starte järjest nagu Tour de Skil.

“Esimesed päevad pärast tuuri olin päris väsinud. Võtsin väga rahulikult ja valitses oma hetkeseisust väike teadmatus. Isa (Andsrus Veerpalu) ütles mulle veel enne starti, et proovi ühtlaselt sõita. Seega alustasingi natukene ettevaalikumalt ja siis proovisin tempot järk-järgult tõsta,” lausus Veerpalu Jooksjale. Kaks viimast ringi kujunesid talle väga raskeks ja noorel mehel tuli kõvasti kannatada. “Kuna sekundid järjest vähenesid, siis see andis lõpus jõudu juurde,” lisas Veerpalu.

Kolmandale kohale tuli U23 arvestuses Eesti meistritiitli pälvinud Kristjan Koll (Sparta) ajaga 34.28,6. Seega võitis noor mees kaks medalit. „Täna oli palju mängus ja tegin enda kohta kindlasti väga korraliku soorituse. Kahju on viimasest ringist ja kaotuses Indulis Biksele, aga eks see on meie omavaheline väike mõõduvõtt,“ lausus Koll Jooksjale. Lätlane osales võistlusel väljaspool Eesti meistrivõistluste arvestust ning edestas Kolli 2,4 sekundiga. „Olen rahul, muidugi nüüd juba mõtlen, et tahaks võita, aga olles realist siis jah, hea sooritus hea. Minu jaoks on väärtuslikum ikka Eesti meistrivõistluste pronks kui U23 kuld,“ lisas Koll.

U23 vanuseklassi hõbemedali teenis üldarvestuses 4. koha saanud Kaarel Kasper Kõrge (MTÜ RR Suusaklubi) ajaga 34.33,3. U23 arvestuses võitis pronksmedali Karl Erik Rabanukk (Nõmme spordilubi) ajaga 35.55,0.