Margus Kirt koos naise ja vabatahtliku eestlannaga mullu Arhusi EMil. Foto: erakogu
Margus Kirt koos naise ja vabatahtliku eestlannaga mullu Arhusi EMil. Foto: Andrus Mutli

Margus Kirt võitis täna Hispaanias Malagas veteranide kergejõustiku maailmameistrivõistlustel M50 vanuseklassis 800 m jooksus pronksmedali tulemusega 2.03,63, mis on ühtlase selle vanuseklassi Eesti rekord.

Kõigepealt startis Kirt 9. septembril 800 m 6. eeljooksus, mille võitis kindlalt ajaga 2.08,18. Sõel oli päris tihe, sest kokku peeti seitse eeljooksu. 10. septembril jooksis Kirt teises poolfinaalis välja tulemuse 2.06,50, millega sai poolfinaalis 3. koha. Otse edasi pääses finaali kummastki poolfinaalist kaks esimest ja lisaks kahe poolfinaali peale kokku kaheksa jooksjat aegade põhjal. Kirdil jäi otse edasipääsust puudu vaid üks sajandik, kuid ajaga jõudis ta siiski edasi finaali.

Täna toimunud finaalis läks väga tihedaks lõpuheitluseks, sest 13 jooksjast neli esimest mahtusid ühe sekundi sisse. Margus Kirt suutis vaatamata sellele välja võidelda pronksmedali ajaga 2.03,63. Kirt hoidis esimesel ringil jooksjate rivi keskele ja alles lõpusirgel spurtis end kolmandaks. M50 vanuseklassi maailmameistritiitli võitis ameeriklane Charles Novak 2.03,42-ga. Hõbemedal kuulus Suurbritannia jooksjale Adrian Hainesile 2.03,54-ga.

Möödunud aastal võitis Margus Kirt Taanis Arhusis veteranide EMil nii 800 m kui ka 1500 m jooksus kuldmedali.