Valga linnajooksu võitsid Rauno Laumets ja Liina Luik

Rauno Laumets on näidanud, et lisaks keskmaale suudab ta hästi ka pikki distantse joosta.
FOTO: MALLOR MALMRE/SCANPIX
8. juunil Valgas Loskutov Cup võistlusena toimunud 10 kilomeetri pikkuse Valga linnajooksu võitis meestest Rauno Laumets ja naistest Liina Luik.
Laumets läbis distantsi ajaga 31.39. Kuue sekundiga laotas talle Ivar Ivanov. Kolmanda koha sai lätlane Artūrs Pauliņš 33.20-ga. “Valga jooksule läksin eesmärgiga, et teada  mis seisus on hetkevorm nädal aega enne poolmaratoni Eesti meistrivõistlusi Narvas. Jooksin Ivanoviga kõrvuti kogu distantsi vältel ning viimasel 300 meetril kiirendasin ning sellest piisas võitmiseks,” ütles Laumets Jooksuportaalile.
Naistest võitis jooksu ajaga 35.23 Liina Luik. “Pidin jooksma 3.35-3.40 tempoga, aga tunne oli hea ja jooksin veidi kiirema rütmiga. Endast maksimumi ei andnud, kuna päeva teine treening – õhtused lõigud staadionil ootasid veel ees. Lõpetasin jooksu mõnusa tundega,” väitis Liina Luik. 15. juunil Narvas poolmaratoni ta ei jookse, sest esindab Eestit kas ühel või kahel alal võistkondlike Euroopa meistrivõistluste esiliigas.
Ajaga 36.54 teise naisena Valga linnajooksu lõpetanud Lily Luik jäi oma tulemusega rahule. “Täitsin eesmärgi joosta kilomeetreid 3.40-3.45 vahele. See oli minu teine start ja esimene tugevam jooks pärast pimesoole operatsiooni. Kevadel osalesin ka ümber Saadjärve jooksul,” lausus võistlusrajale naasnud Lily Luik Jooksuportaalile.
Tuulistes oludes võttis Valga linnajooksust osa 73 jooksjat.

Valga linnajooksu tulemused

JOOKSUPORTAAL