Vana-aasta heategevusmaratoni võitsid Tõnu Lillelaid ja Anu Teppo

Meeste esikolmik vana-aasta maratoni autasustamisel. Vasakult: Kaupo Sasmin, Tõnu Lillelaid ja Kristo Reinsalu.

Täna Tallinnas Rocca al Mares toimunud 12. heategevusmaratoni võit kuulus nii meeste kui naiste arvestuses Sparta jooksjatele. Meestest võidutses Tõnu Lillelaid ajaga 2:35.02. Teise koha sai Kaupo Sasmin 2:36.36-ga ja kolmanda koha mitmekordne heategevusmaratoni võitja Kristo Reinsalu 2:38.40-ga. “Viimasel ringil läks raskeks,” ütles Reinsalu Jooksuporrtaalile. Esimesed kolm 8,4 kilomeetri pikkust ringi püsis ta liidrikohal, neljandal ringil langes teiseks ja viimasel ringil andis veel ühe koha käest. Oma osa mängis siin ilmselt Eesti Jooksu Kullafondi raamatut koostaval Reinsalul paar viimast magamata ööd. Reinsalu sõnul sai raamat reede öösel valmis ning ootab nüüd trükkimist. “Jooksurahvale tore jõulukink, mis saabub materiaalsel kujul jaanuari teisel poolel. Maht tuleb täpselt 600 lehekülge,” lausus raamatu autor.

Naiste esikolmik vana-aasta maratoni autasustamisel. Vasakult: Mari Boikov, Anu Teppo ja Elin Ilves.

Naistest võitis maratoni Spartalane Anu Teppo ajaga 3:07.07. Teppo sõnul ta hooaja välisel ajal kindla aja peale täna jooksma ei läinud. “Tahtsin, et Raio Piiroja teeks mulle “jänest”, aga tuli välja hoopis vastupidi,” rääkis Teppo Jooksuportaalile. Mõlemad jooksid terve distantsi koos, lõpus lasi Piiroja Teppo ette, kaotades talle ühe sekundiga. Teisena lõpetas ultrajooksjana tuntud Mari Boikov (Estonian Ultarunners team) ajaga 3:13.52. Kolmandaks tuli Elin Ilves ajaga 3:26.05.

Ühe ringi ehk 8,44 kilomeetri pikkusele heategevusjooksule startis kokku 256 osalejat. Meeste konkurentsis ei andnud teistele võimalust Priit Aus, kes võitis jooksu kindlalt ajaga 27.33. Kaks järgmist kohta läksid Sparta jooksjatele. Teise koha noppis Raido Mitt 27.50-ga ja kolmanda koha Ats Sõnajalg 28.24-ga. Naistest võidutses klubi vahetanud Kaisa Kukk Treeningpartnerist ajaga 32.31. Järgnesid soomlanna Outi Hytönen 32.52-ga ja Viivi-Anne Soots Spartast 34.38-ga.