Vana-Aasta maratoni võitsid Kristo Reinsalu ja Klarika Kuusk

Kristo Reinsalu Vana-Aasta maratoni rajal. Foto: Mallor Malmre

Tallinnas Rocca al Mares anti täna hommikul start Vana-Aasta heategevuslikule maratonile ja teatemaratonile ning pärastlõunal 8,4 km jooksule. Maratoni võitis meestest spordiklubi ProRunner esindaja Kristo Reinsalu, kellele üritas konkurentsi pakkuda Reimo Oja. Naistest osutus parimaks Klarika Kuusk Treeningpartnerist.

Kristo Reinsalu läbis viis 8,44 km pikkust ringi koguajaga 2:40.25. Teisena lõpetas üle poole distantsist Reinsaluga koos jooksnud Reimo Oja 2:43.29-ga. “Jooksime kolm ringi koos, siis üritasin vahe sisse joosta. Neljanda ringi alguses tekkis meil väike vahe, mille tõmbasin pikemaks. Ega päris täpselt aru ei saanud, kui pikk see vahe oli, sest võistkondade esindajad jooksid ka seal,” rääkis Reinsalu ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Neljandal ringil sai ta raja kõrvalt teada, et vahe lähima jälitaja Reimo Ojaga on 200 meetrit. “Tahtsin viimast ringi nautida, aga nautimine lõppes sellega, et tempo veidi langes ja tuli pingutada. Eks mul olid jalad selleks ajaks juba väsinud ka. Olen jalgadele jõudu teinud ja tänu sellele kestsin ikka ära,” märkis Reinsalu. Mees on varem Vana-Aasta heategevusmaratoni kahel korral jooksnud 2:38-ga. “Tänane jahe ilm võttis reied pealt kangeks. Lund küll ei olnud, aga viimasel ringil hakkas ühes kohas libe. Kui jalg on pehme, siis see kohe mõjub,” lisas Reinsalu.

Reimo Oja ei plaaninud täna kiiresti joosta ja lootis rahulikuma tempoga hakkama saada. “Kristo pani kohe tempo peale. Kuna tundsin esimese viie kilomeetriga, et enesetunne on hea, siis proovisin kaasa minna. Pärast 25 kilomeetrit andis tunda see, et ma ei ole teinud treeningutes puhkenädalat. Tulin täismahu pealt täna jooksma,” ütles Oja.

Viimasele ringile minnes hõikas tema endine treener Urmas Randma raja äärest, et vahe Kristo Reinsaluga on 40 sekundit. “Korra isegi üritasin. Tagant tulid kiired teatemaratoni jooksjad. Hea oli nende tuulde võtta, aga ei tulnud midagi välja, sest jalgades andis kangus tunda,” nentis Oja. Tema põhieesmärk on uue aasta aprillis joosta Bostoni maratonil. Praegu teeb ta selle nimel mahutreeninguid ning alustab veebruaril kiirusliku vastupidavuse arendamist. Kolmanda koha sai täna Indrek Ilumäe Treeningpartnerist ajaga 2:47.59.

Klarika Kuusk Vana-Aasta maratonil. Foto: Mallor Malmre

Naistest jooksis pikalt liidrikohal Greete Steinburg, kes püsis ees kuni neljanda ringi alguseni. Puusavalu tõttu Liis-Grete Arro kahjuks maratoni pooleli jätma. Neljanda ringi esimesel kilomeetril möödus Klarika Kuusk Treenngpartnerist Steinburist ja tõusis ise liidriks ning võitis maratoni ajaga 3:14.53.

Ta jooksis ühtlasi Treeningpartneri naiskonnas teatemaratoni esimest vahetust. “Esimese ringi ajal oli meie vahe kümme meetrit, kuid edasi vahe kasvas ja Greete kadus juba vaateväljast ära. Kolmanda ringi lõpus sain aru, et ta on väsinud ja mul tekkis võimalus,” lausus Kuusk.

Viimasele ringile minnes oli tema edu konkurendi ees 300 meetrit ja edasi kasvas veel. Kuusk tegi täna oma viimase võistluse sel aastal ning ultrajooksule Viimase Öö Unistus minna ei plaani. “Nüüd ma natuke puhkan, kuigi jalad on enam-vähem korras,” sõnas Kuusk. Teisena lõpetas maratoni Greete Steinburg (spordiklubi Rakke) 3:18.49-ga. Kolmas naine oli täna Made Laas ajaga 3:33.01. Kokku jõudis finišisse 110 maratoonarit.

95 võistkonna osalusega teatemaratoni võitis meeskond Alternatiivsed jooksjad koguajaga 2:25.09. Nad edestasid teisena lõpetanud parimad segavõistkonda Team Kaigas kuue minutiga. Meeskondade arvestuses sai teise koha üldarvestuses neljandaks tulnud Treeningpartner Noormehed I koguajaga 2:31.22 ja kolmanda koha BC Venus 2:38.31-ga. Segavõistkondadest jooksis välja teise koha üldarvestuses 4. kohale tulnud Headinimesed 1, kelle lõpuaeg 2:38.13. Segavõistkondade kolmanda koha sai Treeningpartner Mixed I ajaga 2:39.21.

Naiskondadest võitis teatemaratoni Sparta Naised ajaga 2:59.15. Järgnesid Treeningpartner Neiud 3:04.30-ga ja 21CC TK Neiud 3:22.31-ga.

Kell 13 alanud 8,44 km pikkuse jooksu võitis meestest Dmitri Aristov (Treeningpartner) ajaga 27.47. Kevin Väljaots (Täppsportlased) kaotas talle 21, 6 sekundiga ja Marti Medar (Treeningpartner) 25 sekundiga. Naistest näitas kõige paremat minekut veteran, 48-aastane saarlanna Liliana Torn ajaga 33.54. Teise koha sai Maria Nesterko (Sparta) 36.10-ga ja kolmanda koha Kaire Matson 36.41-ga. Kokku lõpetas jooksu 261 osalejat.