Vana-aasta õhtul joosti Meremõisas 826 kilomeetrit

Ultrajooksuklubi Estonian Ultrarunners Team korraldas vana-aasta õhtul Laulasmaal Meremõisa metsas esmakordselt Eestis 12-tunnise non-stop jooksu- ja käimisürituse Viimase Öö Unistus. Selle eripäraks on, et iga osaleja võib ajavahemikus 12.00-24.00 alustada, millal soovib ning käia või joosta nii palju kui tahab.
Jooks kulges kilomeetri pikkusel lumisel küünlatega valgustatud metsarajal. Värsket õhku ja looduse ilu tulid nautima 25 jooksusõpra, kes läbisid aasta viimasel päeval ühtekokku 826,3 kilomeetrit. Vanim osaleja oli 69-aastane Lembit Õunlo, noorim 18-aastane Kristina Vennikas. Kõige rohkem kilomeetreid kogus Heleen Vennikas (86 km). Meestest läbis pikima maa, 62 kilomeetrit Mart Maasikrand. Naiskond Lumejänesed silkasid kolme peale kokku 169 km, segavõistkond Kaitseväe Logistikakeskus 142 km ja meeskond Hermes 78,2 km.
Ilmataat soosis üritust mõõduka pakase -7 kraadi ja tuulevaikse ilmaga. Korraldajad pakkusid kehakinnituseks lõkkel keedetud suppi, pastat ja putru ning joogiks kuuma spordijooki, mahla, kakod, teed, glögi jm. Meeleolu hoidsid üleval Elujooksu võistkond lustakate lauludega, jooksuklubi Hermese võistkond abivalmidusega, Kaitseväe Logistikakeskuse võistkond innukusega jt osalejad oma naeratavate nägudega.
Uude aastasse jooksnud kuus vaprat osalejat ja korraldajad tervitasid 2011. aastat Meremõisa rannas tähistaeva all ilutulestikku nautides. Järgmine Viimase Öö Unistus toimub 31. detsembril 2011.
HELEEN VENNIKAS