Vanameister Andrus Lein jooksis Frankfurdi maratoni 2:33-ga

Andrus Lein. Foto: Mallor Malmre

43-aastane Andrus Lein jooksis eile Saksamaal Frankfurdi maratonil, kus sai seal osalenud eestlastest parimana üldarvestuses 109. koha oma tänavuse hooaja tippmargiga 2:33.44. Eesti hooaja edetabelis tõusis Lein selle ajaga seitsmendale kohale.

Andrus Leini sõnul plaanis ta seekord joosta kiiremini kui kevadel Hannoveri maratonil, mille lõpetas ajaga 2:37.21. M40 vanuseklassi võitjaks tulnud Lein platseerus toona üldarvestuses 14. kohale. “Arvestades, et alles augustis sain korralikult harjutama hakata, võib Frankfurdi tulemusega rahule jääda. Ega paremini väga poleks suutnud ka,” ütles Lein ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Leini vaevas kevadest saadik parema jala kannakõõluse vigastus, mis hakkas juba Hannoveri maratoni lõpuosas tunda andma. “Ka nüüd oli jalg kange, aga kannatasin ikkagi ära,” lisas Lein.

Ta hindas seekordse Frankfurdi maratoni taset kõrgeks ja võrdles seda Berliini maratoniga. Raja poolest pidas Lein viimast siiski kergemaks. Frankfurdis selgusid ka Saksamaa meistrid maratonijooksus. “M40 vanuseklassis arvestuses oleksin tulnud pronksmedalile, hõbedast jäi puudu kümme sekundit,” arutles Lein. Temperatuuri mõttes oli maratoni tal hea joosta, sest termomeeter näitas +12 kraadi. “Ilm osutus tuuliseks. Viimased kolm kilomeetrit pidin rammima vastutuules,” kirjeldas Lein olusid. Homme saabub ta tagasi Eestisse, et puhata ja alustada seejärel uut ettevalmistust kevadeks. “Püssirohtu” paistab vanameistril veel jätkuvat.

Andrus Lein on Frankfurdi maratonil jooksnud kokku neli korda. Tema parim tulemus 2:29 pärineb 2013. aastast. Veel on Lein Frankfurti maratoni jooksnud 2007. ja 2012. aastal. Tänavuse maratoni kolmikvõit läks Etioopiasse. Esikoha võttis Shura Kitata Tola ajaga 2:05.50. Teise koha sai Kelkile Woldaregay 2:06.56-ga ja kolmanda koha Getu Felek Zegeye 2:07.46-ga.