Roland Lessing kukutas Eesti võistkonna 5. kohalt 14. kohale

Roland Lessing. Foto: Jarek Jõepera
Roland Lessing (nr. 60). Foto: Jarek Jõepera

Eesti meeskond sai täna Rootsis Östersundi laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel meeste 4×7,5 km teatesõidus 26 võistkonna konkurentsis 14. koha, kuigi enne kolmandat vahetust, mida sõitis vanameister Roland Lessing, asus Eesti kõrgel 5. kohal.

Avavahetust sõitnud Rene Zahkna võttis lamadestiirus ühe lisapadruni ja lahkus tiirust 18. kohal (+16,5). Püstitiirus läks tal samamoodi, aga sealt minnes asus Eesti 8. kohal. Oma vahetuse andis Zahkna Kalev Ermitsale üle 12. kohalt (+18,4).

Eesti võistkonna parima etteaste täna teinud Ermits alustas lamadestiirus ühe varupadruni võtmisega. Püstitiirus laskis ta kiiresti kõik märgid alla ja tõstis Eesti 6. kohale. Enne vahetuse üleandmist näitas Ermits head minekut ka suusarajal ning andis vahetuse vanameister Roland Lessingule üle 5. kohalt (+37,1).

Vanameister Lessing, kes suusatas oma viimase võistluse tänavusel hooajal, ebaõnnestus lamadestiirus, kus pidi kasutama kolme varupadruni abi. Nii langes Eesti 11. kohale (+1.20,9). Hästi ei läinud Lessingul ka püstitiirus, kus tal tuli võtta kaks varupadrunit ja langes Eesti veel kolm kohta tahapoole 14. kohale.

Viimase ringi suusatamisega kogunes liidrile veelgi kaotust juurde ja Lessing andis ankrumehele Kauri Kõivule vahetuse üle 14. kohalt (+2.20,3). Kõiv kasutas lamadestiirus kahte ja püstitiirus ühte varupadrunit ning tõi Eesti finišisse 14. kohal (+3.26,4).

Teatesõidu võitis Norra nelik koosseisus Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen, Tarjei ja Johannes Thingnes Bö (1:12.03,7; 0+6). Hõbedale sõitis Saksamaa (+38,1; 0+8) ning pronksi teenis Venemaa (+1.04,1; 0+7).