Vanameister Urmas Põldre sünnipäevajooksul kiiremad Sten Ütsmüts ja Olga Andrejeva

Kolm kiiremat naist autasustamisel. Foto: Taavi Tambur
Kolm kiiremat põhiklassi naist autasustamisel. Foto: Taavi Tambur

Urmas Põldre korraldas täna Rae vallas Järvekülas läheneva 52. sünnipäeva puhul 5,2 km pikkuse jooksu, mille võitsid Sten Ütsmüts ja Olga Andrejeva.

Jooks algas Jaanus Pedaku juhtimisel, kellele võttis järgi Sten Ütsmüts, siis järgnesid paar noort poissi, kellest veteranid Kain Väljaots ja Tarmo Reitsnik esimesel kilomeetril möödusid. Kahe esimesega oli neil pikk vahe. Teisel kilomeetril jooksis Ragnar Kaasik Väljaotsast ja Reitsnikust mööda. 3-4 km jäi Väljaots Reitsnikust maha ja lähenes Kaasikule. Viimasel 1,2 km jooksis Reitsnik juba 3. kohal

Sten Ütsmüts (TÜASK) võitis ajaga 17.50. “Onu Urmase sünnipäeva jooksust olen ikka proovinud osa võtta. Eelmisel aasta jäi küll vahele, aga üleeelmisel korral olin kohal. Tookord teist kohta saades tuli jooks raskemalt kui täna. Hoidsin Jaanus Pedakuga vahet kuni kolmandal kilomeetril ta kinni püüdsin ja mööda läksin. Lõpp oli mõnus pingutus. Olen täitsa rahul tulemusega, sest kahe aasta taguse võistlusega võrreldes tuli 5 km vaheaeg pea pool minutit kiirem,” sõnas Ütsmüts ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Järgmised kohad läksid veteranide vanuseklasside võitjatele. Teiseks tuli M50 vanuseklassi kiireim Jaanus Pedak 18.22-ga ja kolmandaks Tarmo Reitsnik (Treeningpartner) 18.28-ga. Jooksul lõi kaasa ka Urmas Põldre ise, kes tähistab 27. novembril oma 52. sünnipäeva. Mees saavutas M50 vanuseklassis 2. koha ajaga 19.29.

Naistest võitis distantsi Olga Andrejeva (Sparta) ajaga 19.25. “Oli mõnus asfaldijooks. Alustasin suhteliselt kiiresti tempos 3.29 km kohta, edasi tempo langes ja stabiliseerus. Urmas Põldre jooksis selja taga umbes 40-50 m kaugusel. Pingutasin, et ta mind kätte ei saaks. Lõpus õnnestus mul ka Reemet Küngrussist mööduda,” ütles Andrejeva ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Naistest sai teise koha hiljuti 49-aastast sünnipäeva tähistanud Liliana Torn (Täppsportlased) 20.40-ga. Kolmandana lõpetas Kadri-Liis Lehtla ajaga 22.26.