Vanameistrid tegid Jan Õiglasele Viru-Nigula rahvajooksu võitmise raskeks

Jan Õiglane. FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL
23. augustil Lääne-Virumaal toimunud 16. Viru-Nigula rahvajooksu võitis Jan Õiglane, kes pidi kahe tugeva veteranist konkurendi Andrus Leini ja Vjatšeslav Košeleviga võideldes esikoha saavutamiseks kõvasti vaeva nägema.
Õiglane läbis 7,5 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 25.19. Temast jäi 8 sekundiga maha vanameister Andrus Lein (Rakvere KJK Vike). Kolmanda koha sai Vjatšeslav Košelev (KJK Sillamäe Kalev) ajaga 25.37. “Võit tuli paganama raskelt. Kogu jooks oli kui üks suur kannatuste rada. Kilomeetri postid vaheldusid üha aeglasemalt ning pealegi vanad kalad Lein ja Košelev andsid kordamööda hagu,” meenutas Jan Õiglane võistluse käiku Jooksuportaalile. Enamus jooksu vedamisest kulges Andrus Leini taktikepi järgi. Veel poolel maal püsis neljaliikmeline juhtgrupp koos. “1,5 kilomeetrit enne lõppu võtsin ohjad enda kätte ning sotid sellest sai selgeks tehtud viimasel 600 meetril, kus suutsin pisikese vahe sisse teha,” ütles Õiglane. Ilm oli küll kuumusega liialdanud, aga see-eest rajaprofiil pakkus jooksugurmaanidele absoluutselt kõiksugu maitseid. Õiglane kiitis siinkohal korraldajaid ja kõiki teisi tublisid jooksjaid, kes raja läbisid.
Naistest näitas end kõige paremast küljest Egle-Helene Ervin, kes saavutas üldarvestuses 9. koha ajaga 29.47. Teise naisena jõudis finišisse Elery Zadonski (Rakvere KJK Vike) ajaga 30.21. Mõnevõrra üllatuslikult jäi kolmandaks Birgit Pihelgas (Peter Sport), kes finišeeris peaaegu minuti jagu võtjast hiljem, saades lõpuajaks 30.46. Erinevalt Jan Õiglasele, tuli Egle-Helene Ervinile võit kergelt. “Tundus, et Birgit võttis jooksu rahulikult. Üllatusmoment tekkis mul kusagil teise kilomeetri peal, kui keegi tüdrukutest kaasa ei tulnud,” sõnas Ervin Jooksuportaalile. Kokku lõpetas põhidistantsi 69 jooksjat. Lisaks toimus 3,3 km jooks noortele.