Vanavanaisa meenutanud Raivo Alla võitis Paju lahingu jooksu

Raivo Alla Paju lahingu aastapäeva jooksu võitjana. Foto: Valga Sport

Valga Sport eestvedamisel toimus eile Valgamaal 25. Paju lahingu aastapäeva jooks, mille 7 km pikkuse distantsi võitsid Raivo Alla ja Egle Villik.

Alla võiduajaks tuli seekord 22.46. Ta edestas järgmist lõpetajat Margus Koori üle nelja minuti. Koori lõpuaeg 27.05. Kolmanda koha sai Sander Mirme ajaga 27.40. „Viimastel aastatel olen alati üritanud Paju jooksust osa võtta. See on üks esimesi võistlusi, millest mul on mälestus. 1994. aastal kui president Lennart Meri Paju lahingu mälestusmärgi avas, peeti sealtsamast stardiga ka Paju jooks, kust ma 11-aastasena osa võtsin,“ meenutas Alla ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Paju lahingus osales soomusrongi kapteniga ka tema vanavanaisa Uku. Nüüd kihutas Raivo Alla 2-aastaseks saav poeg Uku jooksu koos Alla naisega vankris läbi. Kokkusattumusena läks ka Paju jooks Allale ka Portugalis toimuvate Euroopa klubide murdmaajooksu karikavõistluste ettevalmistuseks.

Naistest võitis jooksu ajaga 31.47 klubi ProRunner liige Egle Villik, kes Paju jooksul esindas Kaitseliitu. „Kerge ei olnud. Lörts ja tuul tegid asja natuke keerulisemaks. Pole väljas eriti joosta talveperioodil joosta saanud ega pea jooksuvormi praegu just parimaks,“ ütles Villik. Võit tuli tema jaoks üllatusena.

Esimesed paar kilomeetrit jooksis ta toona juhtinud naise kannul. „Tundsin, et suudan kiiremini ja möödusin. Kahel viimasel kilomeetril sain selgeks, et tagant tulevad naised mu kohta enam ei ohusta, sest vahe oli piisavaks kasvanud,“ sõnas Villik.

Lisaks naiste üldvõidule kuulus talle ka esikoht N35 vanuseklassis. Veel sai ta kaitseväe arvestuses naiste esikoha ja parima naiskaitseväelase N35 vanuseklassi arvestuses esikoha. Paju jooksul tuli naistest teiseks Eleri Hirv ajaga 32.25. Kolmas koht kuulus Marika Kopimägile 32.44-ga.