Klarika Kuusk: läksin Vändrasse proovima, kas pean maratoni vastu

Klarika Kuusk. Foto: Heleri Keeman

Terviseklubi Mispo korraldas eile 45. Vändra maratoni, mille põhidistantsi võitsid lätlane Gunars Gegis ja venelanna Sofia Emelianenko, eestlastele kuulusid nii meeste kui naiste arvestuses kaks teist kohta. Teisele kohale tuli ka Vändras oma elu 40. maratonini jõudnud, ent sel aastal esimest korda nii pika jooksu ette võtnud Klarika Kuusk.

Lätlane Gunars Gegis läbis maratonidistantsi ajaga 2:50.46. Kui veel poolel maal suutis lõunanaabriga koos joosta Margus Luhtoja (21,1 km vaheaeg mõlemal 1:24.33) ja leedulane Ernestas Vedeikis, siis finišisse jõudis Luhtoja teisena ajaga 2:52.12. Kolmanda koha sai Vedeikis 2:52.48-ga.

Naistest võitis kindlalt maratoni venelanna Sofia Emelianenko tulemusega 3:06.28. Üle kümne minuti kaotas talle parima eestlannana Klarika Kuusk (Treeningpartner), tema aeg 3:16.36. Kolmandana lõpetas leedulanna Kristina Vaidelinskiene ajaga 3:30.18.

Klarika Kuuse jaoks oli tegemist selle aasta esimese nii pika distantsiga üldse. “Olen pool aastat kannavigastusega võidelnud. Ülekoormusest lõi kanda põletik. Jaanuaris-veebruaris ei jooksnud ma üldse, alles märtsist sain hakkata harjutama. Treeningmahud on poole väiksemad kui eelmisel aastal. Vändrasse läksin proovima, kas jõuan nii pikka maad joosta, sest tänavu ei ole ma üle 20 km korraga ette võtnud,” rääkis Kuusk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kuusk tahtis end testida, sest plaanib minna 2. juunil Stockholmi maratonile. “Paistab, et midagi on ikka säilinud. Kuna ühe jalaga sain joosta päka peal, kandus koormus rohkem teisele jalale ja puusale. Jõudsin õnnelikult lõpuni. Nüüd tunnen end kindlamalt,” ütles Kuusk. Enne Stockholmi maratoni tahab ta veel joosta 12. mail Viimsis poolmaratoni ja 27. mail Rapla Selveri Suurjooksul 10 km distantsil.

Poolmaratoni distantsil võidutses Vändras venelane Mihhail Osin ajaga 1:18.33. Martin Tarkpea jäi temast maha 12 sekundiga. Kolmanda koha sai Alari Lumberg 1:21.35-ga. Naistest võitis poolmaratoni Margit Perner 1:42.30-ga. Järgnesid venelanna Galina Krivošeina 1:46.26-ga ja Riina Rahuoja 1:46.38-ga.

16 km pikkuse jooksu võitis meestest Mehis Mäe tulemusega 1:02.22 Jaan Kostjukovi (1:08.34,9) ja Marek Mustoneni (1:09.14) ees. Naistest võitis sama pika distantsi Ene Ilves ajaga 1:09.13, kusjuures ta edestas vaid napi sekundiga Piia Toomi (1:09.14). Kolmandaks platseerus Kerli Jakovleva 1:12.57-ga.

8 km jooksu võitis Cris Poll spordiklubist ProRunner ajaga 28.31. Teise koha sai Rael Arter 30.20,8-ga ja kolmanda koha Märt Mäll 31.59,7-ga. Naiste kolm paremat sel distantsil olid Irina Guliaeva (34.09), Elnora Arik (35.37) ja Evelin Terro (36.04).