Mida käsitleb suvelõpu Jooksja?

Jooksja esikaanetäht on Eesti parim pikamaajooksja Tiidrek Nurme. Euroopa meistrivõistluste üheksanda koha omanik räägib maratoni targalt ja kannatlikult jooksmisest, uue hingamise toonud koostööst USA treeneri Mark Mischiga, pere toetuse olulisusest ja arenguperspektiivist.

Oma ala liidrid

Pikemalt võtame luubi alla mitme kodumaise oma ala liidri tegemised. Juulis pika distantsi maailmameistrivõistlustel esimese Eesti triatleedina rahvusvaheliste tiitlivõistluste medali võitnud Marko Albert vaatab tagasi enda pikaajalisele edukale ja õpetlikule sportlaseteele, kus suurepärasel teineteisemõistmisel treener Jüri Käeniga on olnud kaalukas osa.

Kaur Kivistik tunnistab, et laadis end 3000 meetri takistusjooksus Eesti rekordit joostes emotsionaalselt tühjaks ja Euroopa meistrivõistluste finaalis nappis tal vaimuenergiat.

Kui tähtis on õppida ränkraskeid treeninguid nautima, sellest jutustab Pyoengchangi taliolümpial neljanda koha saanud kiiruisutaja Saskia Alusalu.

Euroopa meistrivõistlustel sprindis pronksmedali teeninud Kaidi Kivioja on tõusnud tänu uuele treenerile ja treeningukaaslastele kõrgemale tasemele.

Nobedate jooksujalgadega naisorienteeruja Evely Kaasiku tahab rajakaarti paremini lugema õppida, mis maailmaklassi jõudmiseks on hädatarvilik. Arenguredelil pürgivad kõrgemale ka avaveeujumise Eesti meistrid Rinel Pius ja Heli Hiiemäe, samuti noored ratturid Karl Patrick Lauk ja Henri Ferimuth.

Paeluvad nii suured kui ka väikesed üritused

Teeme eelvaate Baltikumi suurimale rahvaspordiüritusele Tallinna Maratonile. Kodulinnas tuleb kindlasti joosta, on veendunud siin oma rekordeid uuendanud Hanno Kindel.

Põhjalikult käsitleme augustis esimest korda peetud täispikka triatloni Ironman Tallinn. Pakume lugeda nelja debütandi ja vabatahtliku muljeid, kirjeldame uudset tehnikat võistluse jälgimiseks, anname sõna peakorraldajale Ain-Alar Juhansonile.

Värvikaid elamusi maailma pikimalt aerutamisretkelt Yukoni maratonilt kirjeldavad Martin Pedai, Martin Ilumets, Leivo Sepp, Andres Kaju, Ivar Hütt, Mart Reimann, Matti Tuul ja Hillar Irves. Eestlaste vägitegudest Norra maratonil kirjutab Meelis Koskaru.

Vormilt väike, sisult suur – nii sobib iseloomustada Ida-Virumaa staadionimaratoni. Kodumaa maastikud kutsusid rattaga matkama Türilt Tamsallu ja tugevasti pedaale vajutama Kaika maratonil. Ilus suvi meelitas proovima ka teisi alasid – lohesurfamist, vibulaskmist ja käesurumist

Õpetlikke ja kasulikke vaatenurki

Liikuma inspireerib läbi ja lõhki korvpallimees Howard Frier, kes lööb lapsi juhendades ka ise treeningul kaasa.

Jooksuprofessor Ants Nurmekivi arutleb, mis kasu võib anda emotsionaalne intelligentsus, tuues eeskujudeks kolm värsket jooksualade Euroopa meistrit – Dina Asher-Smithi, Volha Mazuronaki ja Jakob Ingebrigtseni.

Kolumnist Priit Pullerits ergutab enda treening- ja võistluskogemuste näitel kaasa mõtlema, kuidas harrastajad võiksid kiiremini areneda ja tänu sellele lühiajalisi eesmärke täita.

Täppsportlaste hooaja plusse ja miinusid vaeb treener Riho Ment.

Spordipsühholoog Külliki Taylor kirjutab, kuidas targemini võistluseks häälestuda. Soovitusi toidulaua mitmekesistamiseks annab Silja Jürs. Seevastu noor jooksumees Jürgen Külm põhjendab, miks ta pooldab taimetoitlust. Fitlapi menüüsid soovitab Heikki Mägi.

Nõuanderubriigis tutvustame Evofiti matkasandaali, Suunto spordikella ja kinesioteipimist.