Jooksja mainumber pakub võistlusvaesel ajal põnevat lugemist

Tänavu kevadel pole jooksu- ja muude vastupidavusalade võistlusi toimunud, kuid ega sellepärast ajakirja Jooksja ilmumata jäänud – lugemismaterjali jätkub igale maitsele.

Värske Jooksja esikaaneloos tutvustatakse harrastusjooksjate paari, Pipi-Liis ja Alar Siemanni. Sport oli see, mis noored omal ajal kokku viis ja nüüd käivad nad ühiselt nii treenimas kui ka kaugetel võistlusreisidel.

Treener Harry Lemberg kirjutab, kuidas tema õpilased treenisid koroonaviiruse ajastul ja autor nendib, et üksi treenimine nõuab suurt vaimutugevust. Kuid Eestis sisse viidud eriolukord on andnud ainest veel kaheks looks: kuidas saarlased koroonaviiruse kõige raskemal ajal liikumisharrastusega toime tulid ja Priit Pullerits leidis oma kolumnis, et ebameeldiv aeg võis harrastajaile hoopis kasulikuks osutuda.

Ajakirja üks persoone on Indrek Kelk, kes juba paarkümmend aastat juhtinud Tartu Maratoni sarja üritusi. Tänavu läks kõik viltu: talvel polnud lund, kevadel ei lubanud viirus maastikuratta maratoni läbi viia, aga Kelgu optimismi need tagasilöögid ei kõiguta.

Jooksutreener Urmas Randma omakorda meenutab, kuidas ta seitse aastat tagasi hakkas treenima kaht tippsportlast, vehkleja Nikolai Novosjolovit ja suusataja Piret Pormeistrit. Õpilaste töötahe oli faktor, mis tingis selle koostöö õnnestumise.

Küllaltki suure osa Jooksja mainumbrist võtab seekord enda alla orienteerumine. Ala kui tippspordi poolt tutvustab Eesti 2019. aasta parim naisorienteeruja Evely Kaasiku, aga lugeda saab ka orienteerumispäevakutest ja oma ala meistri Kenny Kivikase debüüdist maastikujooksul.

Laskesuusatamislood tutvustavad põgusalt kaht sportlast, kes tänavu sel alal Eestile teise koha tõid – paarissprindi spetsialistid Regina Oja ja Rene Zahkna.

Reisimises on küll hetkel piiranguid, aga miks mitte meenutada mõnda varasemat aastat – Eva-Maria Vaher kirjutab, kuidas nad koos ema Annikaga võistlusreisidel käivad. Sirgjoonejooks on aga uus ala, mille taas tõi välja koroonaviiruse ajastu: üks ideaalseid variante joosta üksi, aga samas millegi nimel ka võistelda – kes suudab sirgjooneliselt läbida pikima distantsi?

Jooksjas ei puudu ka varustuse teema. Risto Ütsmüts ja Donatas Narmont kirjeldavad, millist abi annab pimedas jooksmisel pealamp ning kuidas veematkamisel kasutada WK 640 kajakit. Lisaks tutvustatakse koduhoovi spordiväljaku rajamise võimalusi.

Rubriigis „Inspireerides liikuma“ saab sõna Diana Suumann – andekas kergejõustikutäht, kes tänavu talvel oma lemmikaladel parimate tulemusteni jõudis. Vabakutseline treener Allan Männi aga tutvustab alternatiivse treeningu võlu ja valu.

Jalgrattasport on Jooksjas esindatud ka mõne looga, saame lühiintervjuu kaudu veidi rohkem tuttavaks Mihkel Räimega, aga Rene Mandri jagab soovitusi, kuidas kevadel rattasõiduga alustada. Seiklusspordi võistlustest tänavu suvel pajatab nende korraldaja Seiklushundi esindaja.

Ja lõpuks: ajakirjast ei puudu ka traditsiooniline Fitlapi toidumenüü ja harrastaja ankeet.