Oktoobrikuu Jooksja esikaanetäht Mati Lilliallik korraldab koos abilistega jooksjate seas kõrgelt hinnatud Baltikumi suurimat rahvaspordiüritust SEB Tallinna Maratoni, mis tekitas sel sügisel aga liiklusummikute tõttu linnaelanikes pahameeletormi. Lilliallik on veendunud, et jooksu läbiviimine kesklinnas on kasulik Tallinna kuvandile ja vajalik sportliku eluviisi tutvustamisel.3

Eesti jooksjate kaitseks astub välja Priit Pullerits, kes ei pead õigeks, et SEB Tallinna Maratoni auhinnarahast viisid kaasa Keenia staierid. Korraldaja Lilliallik pareerib, et eestlased peaksid suurema rahasumma teenimiseks paremini treenima.

Pikaajalise eduka karjääri viimaseks hooajaks valmistuv olümpiavõitja Gerd Kanter õpetab, et juhul kui tahta elus midagi suurt saavutada, tuleb tegutseda põhjalikult ja ennastohverdavalt.

Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel üle poolesaja medali pälvinud Jekaterina Patjuk paneb end novembris esimest korda maratonijooksus proovile. Enda imelisest maratonihooajast räägib Kaia Lepik. Õigusega startida 2018. aasta Hawaii Ironmanil täitus kolme Eesti triatleedi unistus.

Kuidas leida jooksutalente ja neid treenida, selle üle arutleb Harry Lemberg. Esimese eestlasena kaugust üle kaheksa meetri hüpanud Tõnu Lepik annab nõu, kuidas tugevdada pöida.

Sügisel on paras aeg tegeleda jooksutreeningute vahelduseks ujumise, sisesõudmise ja isegi poksiga. Arstid panevad harrastajatele südamele, et haigena ei tohi mingil juhul sportida ja oma tervislikku seisundit tuleb kontrollida koormustestil. Nõuanderubriigis tutvustatakse spordiriietust, spordikelli ja kõnnikeppe.