Roland Lessingul läksid MK-etapil võistlussuusad kaotsi

Roland Lessing. Foto: Scanpix

Varusuuskadega startinud Roland Lessing püsis täna Rootsis Östersundis jätkuval laskesuusatamise MK-etapil meeste 20 kilomeetri individuaaldistantsil kuni viimase tiiruni punktikoha konkurentsis, kuid kaostas selle võimaluse kahe möödalasuga ning sai vaatamata võistlussuuskade kadumisele kolmest eestlasest parimana 65. koha.

Meest startis justnimelt varu ehk soojendussuuskadega, sest mingil põhjusel läksid tema ettevalmistatud võistlussuusad kaduma. “Hooldemeeskond valmistab suusad sportlastele ette ning asetab need hoolderuumi ukse taha, kust sportlased need enne starti näppu haaravad,” selgitas Eesti laskesuusakoondise treener Indrek Tobreluts. “Roland oli eestlastest viimane startija ning kahjuks suuski enam ukse taga ei olnud. Alguses arvasime, et tegemist on eksitusega, kuid suusad ei ole siiani välja tulnud,” nentis treener.  Nii läkski Roland Lessing starti ettevalmistamata soojendussuuskadega. “Tegemist on suusapaariga, mis pole piisavalt hästi libisenud ning võistlusteks neid ette ei valmistata,” ütles Tobreluts.

Esimeses kahes tiirus, nii lamades kui seejärel püstitiirus ei eksinud Lessing kordagi. Kolmandas ehk lamadesasendis laskmisega tiirus tegi ta ühe möödalasu ning viimases püstitiirus koguni kaks möödalasku. Seega liideti Lessingu ajale otsa kolm trahviminutit ning ta kaotas võitjale norralasele Johannes Thingnes Böle üle kaheksa minuti, täpsemalt 8.09,2.

Samuti kolm trahviminutit teeninud Rene Zahkna sai 75. koha (+8.36.3; 2+1+0+0) ning igas tiirus vähemalt korra eksinud ja viis trahviminutit kogunud Kauri Kõiv 108 laskeskuusataja konkurentsis täpselt 100. koha (+11.20.3; 1+1+1+2). Kõiv ütles pärast võistlust, et taipas juba pärast esimest ringi, et tänane võistlus tema jaoks ei kulge kuidagi. “Kui laskmine järgi ka ei tulnud, siis lõpptulemus ongi selline. Loodame, et laupäeval tuleb sprint paremini välja,” kommenteeris Kõiv.

Tänase distantsi võitis lasketiirudest puhaste paberitega lahkunud norralane Johannes Thingnes Bö ajaga 53.24,5. Teisena lõpetas samuti kindlat kätt näidanud prantslane Fillon Maill, kes kaotas võitjale 2.01,0. Kolmandale kohale tuli möödunud hooaegade valitseja prantslane Martin Fourcade (+2:14.4), kes tegi viimases tiirus kaks möödalasku, mille eest sai kaks trahviminutit.