Venelanna Julia Zaripova võitis MMil naiste 3000 meetri takistusjooksu

Venelanna Julia Zaripova võitis täna Lõuna-Koreas Daegus jätkunud MMil naiste 3000 meetri takistusjooksu finaali maailma tänavuse hooaja tippmargiga 9.07,03. Ta vedas jooksu stardipaugust alates, läbides esimese kilomeetri 3.00-ga, järgmise 3.04-ga ja viimase 3.02-ga. Tugeva tempoga suutsid koos venelannaga kaks ringi enne lõppu vastu pidada keenlannad Milcah Chemos Cheywa ja Mercy Wanjiku Njoroge ning tuneeslanna Habiba Ghribi. Mida rohkem lõpupoole, seda suuremaks Zaripova vahe jälitajatega kasvas. Viimasele ringile minnes tõusis tuneeslanna Ghribi teiseks, keenlannad jäid maha ja pidid omavahel otsustama pronksmedali saatuse. Hõbemedalile tuli Habiba Ghribi Tuneesia rahvusrekordiga 9.11,97. Viimase pjedestaalikoha hõivas keenlanna Cheywa ajaga 9.17,16.