Vigastuspausilt naasnud Olga Andrejeva liitus Täppsportlastega

Olga Andrejeva vana-aasta teatemaratoni vahetust üle andmas. Foto: Villi Hunt
Olga Andrejeva vana-aasta teatemaratoni vahetust üle andmas. Foto: Villi Hunt

Pärast kannaoperatsiooni jooksmises pooleaastase pausi teinud Olga Andrejeva ühines klubiga Täppsportlased, kelle tiimis tegi oma esimese jooksuvõistluse vana-aasta teatemaratonil.

“Juba kaks aastat kannatasin kannavalusid, taastumisharjutused ei aidanud ja olen lasknud arstidel mitu süsti kanda teha. Kirurg ei soovitanud enam süstida ja väljapääs oli ainult operatsioon,” rääkis Andrejeva ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. 26. juunil lõikas doktor Vahur Metsna Andrejeval osaliselt nn ahhilka kinnituskohast kanna lahti, eemaldas osa kandluust, mis segas ja kinnitas ankruga ahhilka kandluule tagasi.

Operatsioonist taastumisele kulus pool aastat, enne kui Andrejava sai jooksma hakata. Ennast liigutama hakkas ta juba varem. “Pärast operatsiooni läksin juba viiendal päeval jõusaali. Sain ilusasti hakkama sõudmisega ühel jalal ja ülakeha jõuharjutustega. “Ühe kuu korra päevas käisin karkudega jõusaalis. Kui kuu möödus, sain spetsiaalse saapa, millega astuda. Võtsin põhitreeningvahendiks ratta ja crosstraineri,” meenutas Andrejeva.

Kaks kuud hiljem ei pidanud ta enam saabast kandma ja 25. augustil osales Saadjärvel Triatlon Estonia 100 km rattaetapil, mille läbimiseks kulus veidi alla viie tunni. Lisaks lõi Olga Andrejeva kaasa mitmel rattaorienteerumise teisipäevakutel. Samal ajal hakkas ta ka kõndima, tehes seda terve septembri. Oktoobris kõndis Andrejeva 10 km Tartu linnamaratonil alla ühe tunni.

Jooksma hakkas Olga Andrejeva neli kuud pärast operatsiooni, kui käis reisimas Peterburis. “Lihtsalt võtsin julguse kokku ja alustasin. See oli sörk, mitte jooks,” tõdes Andrejeva. Novembris tegi ta veejooksu-lõike ja aeroobset sörki. Nii terve kuu kaks korda päevas. Jooksukiirendustega alustas Andrejeva 10. detsembril. Praegu harjutab ta keha kiirema jooksuga. “Maht on väike, tõstan seda järk-järgult. Taastamisharjutusi teen iga päev. 2-3 korda nädalas on kavas jõusaal. Jooksuharjutusi ei saa ma veel teha, sest hüpata on valus,” ütles Andrejeva.

21. detsembril toimunud Audi Vana-Aasta teatejooksul jooksis ta klubi Täppsportlased võistkonnas. Ühtlasi on ta otsustanud end selle klubiga siduda. “Olen juba neli aastat neile kummilinditrenni andnud. Lahedad inimesed, sõbralik õhkkond. Algul mõtlesin klubitu olla, mida olin pool aastat, aga hakkasin seltskonnast puudust tundma. Lahe on klubi toetust tunda,” põhjendas Andrejeva Täppsportastega liitumist.

Talvised Eesti meistrivõistlused jäävad tal uue aasta veebruaris vahele. Veebruari algul sõidab Andrejeva kaheksaks nädalaks Küprosele. Seal plaanib ta osaleda Paphise maratoni raames 10 km jooksus ja Limassoli 10 km jooksus või poolmaratonil.