Nõmme-Harku metsajooksu võitsid Kelly Nevolihhin ja Mark Abner

Kolm kiiremat naist Nõmme-Harku metsajooksu autasustamisel. Foto: erakogu
Kolm kiiremat naist Nõmme-Harku metsajooksu autasustamisel. Foto: erakogu

Tänasel vihmasel sügispäeval toimus spordiklubi Sportkeskus.ee eestvedamisel 16. Nõmme-Harku metsajooks, mille porisel rajal osutusid kiireimateks Mark Abner ja Kelly Nevolihhin.

Jooksu algul püsis esimesed poolteist kilomeetrit ees viieliikmeline juhtgrupp, mida vedas Mark Abner (Treeningpartner). “Olin sinnani liider ning sealt edasi jooksin lõpuni üksinda ees. Eesmärk oli võtta tänast kui treeningtempojooksu ilma liigse pingeta ja see eesmärk sai täidetud,” ütles Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta läbis 15 km pikkuse distantsi oma kella järgi ajaga 54.58. Teise koha sai Martin Vilsimäe 55.55-ga ja kolmanda koha Aleksander Kulešov.

“Kui Mark eest ära läks, jooksmine kolmekesi. Kusagil 5 km pärast jäime kahekesi koos Martin Vilismäega. Nii kestis see tempoga 3.30 kilomeetreid joostes 13 kilomeetrini. Edasi otsustasin, et jooksen rahulikult lõpuni, sest rada oli väga raske täna ja pori tõttu libedaks muutunud rajal oleks kerge olnud vigastust saada,” ütles Kulešov, kes laskis Vilismäel ees minna ja finišeeris ajaga 56.16.

Naistest võitis tänase jooksu nädala tagasi Saaremaa kolme päeva jooksu Liina Tšernovi järel teisena lõpetanud Kelly Nevolihhin ajaga 1:00.50. “Vihma sadas kogu aeg, vahepeal hakkas isegi külm veidi. Rada oli sügiseselt porine, aga ilus. Jooks kulges ühtlases tempos ja tundub, et olen Saaremaa kolme päeva jooksust taastunud,” lausus Nevolihhin. Tema järel sai teise koha Margit Mälter (Sparta) 1:08.51-ga ja kolmanda koha Getin Urbus 1:08.57-ga.