Vihmase Saaremaa Gala 1500 m jooksu võitis lõuna-aafriklane

Lõuna-aafriklane Jerry Motsau võitjana finišis. Taga Tiidrek Nurme ja Andi Noot. FOTO: SIMMO KIKKAS

Kuressaare uuel linnastaadionil täna Saaremaa Gala raames tuule ja vihmaga toimunud 1500 meetri jooksu võitis Lõuna Aafrika Vabariigi esindaja  Jerry Motsau ajaga 3.47,59. Parima Eesti jooksjana sai Tiidrek Nurme teise koha ajaga 3.48,23. Järgnes teine saarlane Andi Noot 3.48,66-ga.

Jooksu vedas esimesed kaks ringi kuus päeva tagasi Zürichi EMil maratoni jooksnud Roman Fosti, kelle ülesandeks oli 800 meetrit joosta 1.58-ga. Paraku ei tulnud nii kiiresti tempost midagi välja, sest 20 minutit enne 1500 meetri starti algas paduvihm, millega kaasnes tugev tuul. Esimestel ringidel tuli jooksjatel teha 200 meetri kurvis kõrvalpõige korraks kolmandale rajale, sest tuul paiskas ümber jalgpallurite teisaldatava katusealuse, võttes enda alla kurvis kaks sisemist rada. Järgmisteks ringideks jõuti katusealune siiski ära tõsta. Pärast Fosti kõrvaleastumist, asus jooksjaterivi ette otsa lõuna-aafriklane Jerry Motsau, kes püsis ees lõpuni.

Roman Fosti ütles Jooksuportaalile, et hakkab EMi maratonist taastuma ja suudab trennis joosta 4.00 tempos kilomeetreid. Tänase kiire liigutusega tegi ta veidi oma reielihasele liiga, mis pärast jooksu tunda andis. “Midagi hullu pole, saab korda,” lausus Fosti.

Tiidrek Nurme sõnul sai juba stardis selgeks, et tänase ilmaga aja peale jooks ei õnnestu ja välja minnakse koha peale. “Viimasel ringil lõuna-aafriklane vajutas korralikult. Ringi aeg tuli 55 sekundit. Täitsa normaalne kiirus. Kahju, et ta muidugi ette jäi, aga mul ei olnud selle ilmaga midagi vastu panna. Võib-olla oli lihas natuke jahe ka ja tema jaoks võõras jooks sellises kliimas,” kommenteeris Nurme Jooksuportaalile. Nagu saatuse kiuste, jäi pärast jooksu paduvihm üle ja tuul vaibus, kuid mitte kauaks. Hiljem hakkas ka rahet sadama. Tiidrek Nurme lubas startida Pärnus kahe silla jooksul ja Tallinna sügisjooksul. “Ehk enne seda teen Euroopas mõne kiire 1500 meetri jooksu. Arutame treeneriga,” lisas Nurme.