Tallinna rulluisumaratoni võitis poolakas Bartosz Chojnacki, Mart Markus kolmas

Tartu rulluisumaraton. Foto: Postimees/Scanpix

Eile Tallinna lähedal Viimsis vihma tõttu keerulistes oludes toimunud Tallinna rulluisumaraton lõpetas neljast osavõistlusest koosneva Uus Maa Rullituuri. Maratoni võitis poolakas Bartosz Chojnacki, parima eestlasena sai Mart Markus kolmanda koha. Naistest võitis rullitamise olümpialane Saskia Alusalu.

Poolakas Bartosz Chojnacki uisutas 40,6 km pikkuse, neljast 10 km pikkusest ringist koosneva distantsi ajaga 1:05.50,902. Vaatamata vihmale osutus tema keskmiseks kiiruseks 37,54 km/h. Napilt kaotas talle teisena lõpetanud lätlane Reinis Znotis (1:05.51,089). Kolmanda koha sai parima eestlasena Mart Markus (Albe Team) ajaga 1:07.06,035, edestades omakorda ülinapilt Andrus Kuuske ja lätlast Sandis Reinsonsi.

“Vihm muutis võistluse päris keeruliseks, sest vihmaga muutub rada libedaks ja täie jõuga tõugata ei saa. Tagasipöördel tegi Znotins väga järsu kiirenduse, mille kahjuks maha magasin. Peale seda oli poolaks ainuke, kes suutis talle järele sõita,” rääkis Markus Jooksjale. Ta proovis Albe tiimiga gruppi lõhkuda, aga vihm muutis võistluse aeglasemaks ja kiirusega keegi eest ära ei saanud. Mõni kilomeeter enne lõppu proovis Markuse klubikaasalane Lauri Koort rünnata, aga ta püüti vahetult enne finišit kinni.

“Kolmas koht jäi suure grupi otsustada. Lõpukiirus ongi mu suurim trump ja mul on vaistu õiges kohas olla ka. Finiši sprinti ikkagi kontrollisin ja väga ohtlikuks keegi ei saand. Kindlasti ei õnnetsunud parimat jõulist spurti teha, kuna rada oli libe ja tõugata võimatu. Pigem meenutas see jooksmist. Müts maha poolaka ja lätlase ees, kes olid tõesti kõige tugevamad. Keeruline võistlus keerulistes oludes,” ütles Markus, kes seab eesmärgiks Tartu rulluisumaratonil võidu Eestisse jätta.

Naistest võitis Tallinna rulluisumaratoni suure eduga Saskia Alusalu (1:16.14,097), kes edestas järgmiseid lõpetajaid üle kolme minuti. Küll aga läks finiši eel tihedaks rebimiseks ülejäänud poodiumikohtade pärast. Neli naist veeresid üle finišijoone sama sekundi sees. Neist osutus kiireimaks teise koha saanud Kristiine Kalev (1:19.27,308). Kolmas Tuuli Vaher (1:19.27,605), neljas Julia Barakova (1:19.27,671) ja viies Enel Kõrva (1:19.27,875).

Ela kaasa Eesti spordile bet365 Eesti spordiennustuste portaali kaudu!

Neljast osavõistlusest koosneva Uus Maa Rullituuri (Kuressaare rulluisumaraton, Pärnu rulluisumaraton, Jõgeva Kalevipoja rulluisumaraton, Tallinna rulluisumaraton) üldvõitjaks krooniti lätlane Reinis Znotins 2968 punktiga. Teise koha sai viimase etapi ära jätnud Marten Liiv 2952 punktiga ja kolmanda koha Mart Markus 2942 punktiga.

Naistest võitis rullituuri kolm etappi võitnud, kuid Jõgeva Kalevipoja rulluisumaratoni vahele jätnud Saskia Alusalu 3000 punktiga. Järgnesid Tuuli Vaher 2948 punktiga ja Kristiine Kalev 2942 punktiga. Vaher ei osalenud Pärnu rulluisumaratonil ning Kalev Jõgeva Kalevipoja rulluisumaratonil.