Viimsi jooksu raames oli esmakordselt kavas maraton

10,6 km meeste paremik autasustamisel. Foto: Andre Abner

Täna toimus Tallinna lähedal Viimsi poolsaarel 30. Viimsi jooks, mida sellest aastast korraldab spordiklubide kett MyFitness. Kui varasematel aastatel on jooksuüritus piirdunud ühe – 10,6 km pikkuse distantsiga, siis tänavu anti võimalus osaleda ka poolmaratonil ja maratonil. Viimsi keskkooli kõrval uuel staadionil peeti lisaks lastejooksud.

Maratoni meeste esikolmiku moodustasid erinevate vanusegruppide veteranjooksjad. Esikoha võitis Allan-Peeter Jaaska ajaga 3:01.55. Teise koha sai M50 vanuseklassi parim Veiko Ardel 3:04.28-ga ja kolmanda koha samasse vanuseklassi kuuluv Kaido Orgulas 3:16.09-ga. Naistest võitis maratoni Made Laas ajaga 3:35.27. Järgnesid Astrid Asi 3:45.46-ga ja Hannalore Taal 3:47.28-ga.

Poolmaratoni võitis meestest Morten Saetha ajaga 1:21.03. Järgmiste kohtade pärast käis kõva rebimine Martin Sagaja ja alles juunioride klassi kuuluva Frank Abneri vahel. 9,7 km vaheajapunktis Sagajast 11 sekundiga edestanud Abner vajus distantsi teisel poolel veidi ära. Nii kuulus teine koht Martin Sagajale ajaga 1:24.13. Kolmanda koha sai Frank Abner 1:24.24-ga. Naistest võitis poolmaratoni Sigrid Valdre ajaga 1:35.00. Teisena lõpetas Daana Suun 1:38.26-ga ja kolmandana Kitty Kubo 1:42.13-ga.

10,6 km pikkuse jooksu võitis juunior Mark Abner ajaga 38.23. Teisena jõudis finišisse Bert Tippi 42.19-ga. Kolmas oli Aleksander Kuleshov 42.36-ga. Naistest võitis lühima distantsi Merlyn Lükk ajaga 46.29. Teise koha sai N45 vanuseklassi parim Liliana Torn 46.38-ga.