Viimsi Lasteaiad korraldab perespordisarja “Koos teeme kõike!”, laupäeval esimene etapp

Viimsi Lasteaiad koostöös hoolekoguga korraldab teist aastat Viimsi lastele koos peredega vahvat perespordisarja “Koos teeme kõike!”, mis koosneb kolmest etapist – suusamaraton, rattaralli, orienteerumismäng.

Peresarja esimene etapp – suusamaraton- toimub juba homme,  2. veebruaril Viimsis Karulaugu terviserajal ning Viimsi Lasteaiad Karulaugu maja õuealal.  Perespordisarjast osavõtjate arv on kasvanud väga jõudsalt  –  2012. aasta esimesel etapil osales 120 last koos peredega kuid viimasel etapil juba  320 last koos peredega.  Seega ootame umbes 300 lapse osalemist koos peredega.

Meie soov on läbi laste suunata kõik Viimsi valla pered rohkem õues liikuma, kasutades selleks erinevaid võimalusi.
Kogesime 2012 aastal väga palju positiivseid emotsioone. Lapsed räägivad oma kogemustest ja emotsioonidest tänaseni ning ootavad põnevusega uusi võistlusi.  Korraldame alati kõik võistlused  sarnaselt täiskasvanute võistlusega ehk nii nagu on päris!  Näiteks on 700 m suusarajal on joogipunkt, kus pakutakse lastele mustikasuppi ja müslibatooni. Kõikidel võistlustel on õuealadel toitlustamine ( supp ja viinerite grillimine) ning vahvad tegevused peredele (erinevad mängud õuealal, RMK vahvad tegemised, suusmäärimisetelk, suusalaenutus).

Start on avatud kell 10-13. Stardis  saadavad lapsi teele Viimsi Vabaõhumuuseumi maskotid Vigrid. Finišis ootab iga last medal ning diplom ja mitmed üllatused.

Sellel aastal toimub sarja lõppedes pidulik  ” Väikeste sportlaste vastuvõtt” , kõikidele peredele, kes osalevad kõigil kolmel etapil.  Iga laps, kes on osalenud kõigil kolmel etapil saab endale väga tubli töö eest karika.