Viitstardiga Võsu Südasuve Challenge jooksu võitsid Bert Tippi ja Elis Lillmets

Kuus kiiremat meest austasustamisel. Vasakult: Aaro Tiiksaar, Rauno Reinart, Martin Vilismäe, Aleksander Kuleshov, Bert Tippi ja Jaanus Kallaste. Foto: erakogu
Kuus kiiremat meest austasustamisel. Vasakult: Aaro Tiiksaar, Rauno Reinart, Martin Vilismäe, Aleksander Kuleshov, Bert Tippi ja Jaanus Kallaste. Foto: erakogu

Täna toimus MTÜ Rakvere Maraton eestvedamisel Võsul Südasuve Challenge jooks, kus väikeste gruppide kaupa rajale lähetatutest osutusid kõige kiiremateks Bert Tippi ja Elis Lillmets.

10 sekundiliste vahedega lähetati teele 8 osalejat korraga. Korraldajad otsustasid viistardis kasuks, et vältida pudelikaelu rajal ja stardisirgel ning pakkuda osalejatele atraktiivset võistlusmomenti. 10 km pikkuse distantsi võitis mõnevõrra üllatuslikult meestest Bert Tippi (Spordiklubi CFC) ajaga 33.18,3.

Tippi sõnul käis stardikoridoris päris tihe nõudlus esimestele kohtadele ja esimene 8 läks rajale päris kiirelt, sest soojendusvõimlemine oli just lõppenud. “Leppisin Rauno Reinartiga kokku, et proovime koos starti saada, aga seal käis nii kõva nõudlus esimestele stardikohtadele, et ma jäin teisest lainest ka välja. Sinna kuulusid Rauno Reinart, Jaanus Kallaste ja teised kiiremad jooksumehed. Napilt oleksin ka kolmandast lainest maha jäänud,” rääkis Tippi ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Alustasin pigem tagasihoidlikult, et palava ilmaga endale mitte liiga teha. Esimesed 3 km püsis vahe eelmistega silma järgi täpselt sama. Esimese laine startijad püüdsime kinni ja juba 5 km peal sain ma Aleksander Kuleshovi, Rauno Reinarti ja Jaanus Kallaste kätte. Mõne aja pärast jäi Rauno maha ja kolmekesi jätkasime kuni viimase kilomeetri alguuses jäime Jaanusega kahekesi. Tempo ees pundis ei olnud eriti kiire ja ma ootasin, et millal Jaanus minema hakkab,” lausus Tppi.

8 km peal sai ta aru, et isiklikku rekordit ei jookse ja hoiab parem punti ja vedama ei hakanud. “Umbes 300 m enne lõppu kahtlustasin, et Jaanus on kas maha maganud, et ma nendega koos ei startinud või ta tõesti täna ei jaksa. Viimases kurvis, kui Jaanus kiirendas sain juba aru, et selle ajaga ta enam mul 10 sekundit eest ära ei jookse,” veendus Tippi, kes varem Jaanus Kallastet võitnud ei ole.

Teisena lõpetas DELFI Järvejooksude sarja liider Jaanus Kallaste (Treeningpartner) 33.26,0-ga. “Eesmärk oli võimalikult kergelt see jooks võtta, sest järgmisel nädal seisab mul eest kaks rasket jooksu: 10 000 m Eesti meistrivõistlused ja jooks ümber Pühajärve. Kuna tänane jooks oli viitstardiga ja ma väga ei arvestanud sellega, et keegi tugevam veel tagant poolt tuleb, aga seekord Bert tuli – hea töö temalt,” ütles Kallaste.

Kolmanda koha sai M40 vanuseklassi kiireim Aleksandr Kuleshov tulemusega 33.41,3. “Startisin koos Jaanus Kallaste, Rauno Reinarti ja Martin Vilismäega. Kuskil 2 km juures jäi Vilismäe natuke maha ja me liikusime kolmekesi edasi – Jaanus, Rauno ja mina. 5 km juures jõudis järgmise grupiga startinud Bert Tippi meile järgi. Kilomeeter hiljem jäi Rauno maha. Jooksime edasi kolmekesi, viimasel kilomeetril Jaanus ja Bert spurtisid ja tekkis vahe. Isiklikust rekordist jäi mul 13 sekundit puudu, aga see polnud tänane eesmärk,” rääkis Kuleshov.

Naistest võitis jooksu veel juunioride klassi kuuluv Elis Lillmets ajaga 37.27,2. Teiseks tuli N50 vanuseklassi kiireim Liliana Torn (Täppsportlased) 38.22,0 ja kolmandaks N40 vanuseklassi parim Maris Heinaru (Treeningpartner) 39.42,6-ga.

Võsu Südasuve Challange tulemused