Viking Line Eesti Ööjooks 2019 – sel aastal võimsam kui varem

Marko Torm: Pakume sel aastal Ööjooksjale olümpiafinišit!

AL_L717017. augustil 2019 juba üheksandat korda toimuv Viking Line Eesti Ööjooks on Eestis osalejate arvult kolmas rahvaspordiüritus. Ettepoole jäävad vaid Tallinna Maraton ja Maijooks. Küsime ööjooksude formaadi maaletoojalt ja sündmuse algatajalt Marko Tormilt, miks on kuulu järgi just sellest aastast tulemas Ööjooksude kõige rajum.

Marko, sel aastal on juba paljudest allikatest kuulda, et Ööjooksu meeskond soovib teha senise ajaloo kõige elamuslikumat sündmust. Ööjooks toob Rakveresse igal aastal 8000+ osalejat. Mida on võimalik sellele juurde lisada?

Tõsi. Viking Line Eesti Ööjooks on oma formaadilt juba täiskasvanuikka jõudnud sündmus ja enamus jooksu ja liikumissõpru teab, mis Rakveres ees ootamas. Sel korral oleme juubeliaastale eelnevalt loonud endale  väga ambitsioonika eesmärgi – pakkuda osalejale elamust, mida meilt pole ennem saadud. Elamuse, mida üldse vähesed rahvaspordi sündmused on pakkunud, terves Baltikumis.

Olen ise suur staadionitele finišeerumise fänn ja sel korral pakume, tõenäoliselt ainsamal korral, ööjooksjale tõelist olümpiasangari elamust – finišeerumisega Rakvere linna esindusstaadionile, kus tribüünidel tuhandeid inimesi, kus tulekeeled sähvivad kogu ringi ulatuses taeva poole ja kus valguse, laserite ja lippude meri toob staadionile sisenejale kananaha ihule. Melu, kaasaelajate ergutused, valgusshow – viimased 240 m staadionil…Siis käed taeva poole ja igaüks on kangelane. Kõigile oma mõtetes olümpiafiniši vääriline kulminatsioon suurele jooksu- ja liikumispeole.

Mhm, kõlab väga intrigeerivalt. Pean tunnistama, et Ööjooks ei väsi üllatamast. Mis on lisaks need tugevused, millele Ööjooks sel aastal toetub ja kas on veel uuendusi tulemas?

Oleme Ööjooksu loonud eesmärgiga pakkuda eeskätt elamust. Elamust liikumisest. Sellest kantuna julgen väita, et elamuslikumat jooksurada on keeruline lähiriikidest leida. Meil on radadel kokku pea 30 elamuspunkti, aastaid jooksjate poolt üheks kaunimaks tunnistatud medalid, unikaalse disainiga jooksusärk Nike´lt, korralik goodiebag ja sel korral ka täiesti uued rajad. Ööjooksu meeskond ei väsi arendamast ja soovime igal aastal pakkuda oma fännidele ja sõpradele uusi elamusi. Rakveresse tulijad näevad, et kõik on tehtud nende heaks. Nii palju kui meil võimalik.

Uued rajad peaksid vist osalema tooma ka kõiki neid, kes paaril aastal on eemal olnud. Kust selle aasta rajad kulgevad ja mis pikkustega on distantsid?

Ühe uuendusena on lühema distantsina tagasi 5 km (eelneval kahel aastal 4 km). Lisaks kõige osavõtjarohkem 10 km ja muidugi poolmaraton. Mõmmijooksud viiakse sel korral läbi juba jooksuehteis staadionil, et iga väike saaks sarnase elamuse kui tema emme või issi õhtul starti minnes. Tõepoolest, kõik kolm rada on uued ja kulgevad jooksja jaoks uutel tänavatel. Elamuse suurendamiseks läbivad rajad nii korterelamute rajoone kui eramutepiirkondi. Suur väljakutse korraldusmeeskonnale, kuid väga äge osalejale. Maksimaalselt pikad sirged linnaruumis. Et saaks arendada kiiret tempot ja samas oleks võimalus lehvitada kaasaelajatele linnaruumis. Rakvere inimesi kiidetakse alati osalejate poolt – on tavapärane, et radade ääres on sel augustikuu õhtul tuhandeid inimesi. Karjumas, juubeldamas ja potte või muid köögitarvikuid täristamas.

Vaatasin Ööjooksu lehelt järele ja näen, et olete selleks aastaks vähendanud osalejate arvu, st osaluskvooti (Ööjooks on üks väheseid Eesti rahvaspordivõistlusi, kus on kindel arv pääsmeid)?

Jah, eesmärgist pakkuda oma osalejatele parimat elamust, head radade läbitavust ja julgustamaks inimesi registreeruma varakult ja soodsamalt, on kohti selleks aastaks võistlusele oluliselt vähem. On tavapärane, et mitmel meie distantsil on pääsmed läbi müüdud enne ametlikku registreerimisperioodi lõppu, augustis. Ülemöödunud aastal olid 10 km pääsmed läbi juba jaanipäevaks ja juurde neid ei tulnud. Oleme loobunud allahindlustest ja püüame teha kõik, et meie osalejad kasutaksid varakult registreerumise võimalust. See tagab soodsama pääsme ja kindlustab koha stardijoonel. Hinnates seda, mis selleks aastaks augustikuus varul – huuh, ei taha, et kellegi osalemata jäämine kripeldama jääks. See on selle suve elamus, igas mõttes. Tere tulemast Rakveresse!

Viking Line Eesti Ööjooks 2019

  • Toimumisaeg: 17.08.2019 Rakveres
  • Distantsid: 5; 10; 21,1 km ja Mõmmi lastejooksud
  • Start ja finiš: esimest korda on start ja finiš Rakvere linna esindusstaadionil
  • Võistluskeskus ja Sporditurg: Rakvere Spordikeskus ja selle esine parkla
  • Kõik osalejad saavad Nike dri fit jooksusärgi, Viking Line preemiareisi Soome ja goodiebag´i
  • 10 ja 21,1 km lõpetaja medal
  • Registreerumine Viking Line Eesti Ööjooksule ja Eesti Ööjooks – Talve eri sündmustele: eestimaraton.ee