Viktor Röthlinist sai maratoni Euroopa meister

2006. aasta Euroopa meistrivõistlustel maratoni hõbemedali ja 2007. aasta Osaka MM-i pronksmedali omanik 35-aastane šveitslane Viktor Röthlin võitis Barcelonas kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali ajaga 2:15.31.
Maraton algas rahulikus tempos, sest esimese 5 km vaheaeg tuli 16.35 ja 10 km vaheaeg 32.45. Juhtgruppi läks vedama venelane Juri Abramov, kellele tundus algus liialt aeglane. Pärast 10- meetrise vahe sisse jooksmist püüdis grupp ta kinni. 15. kilomeetril (48.40) ei olnud meest enam 12-liikmelises grupis näha. Hiljem selgus, et venelane jättis maratoni pooleli. Seejärel võttis tempo tegemise oma peale Abramovi kaasmaalane 18. maratoni jooksnud Aleksei Sokolov, kes lõpetas maratoni 9. kohal. Kahekordne Euroopa meister ja Pekingi olümpiavõitja itaallane Stefano Baldini jäi grupist maha, kuid jõudis sinna uuesti tagasi.
20. kilomeetril katkestas Euroopa edetabeli teine mees, 33-aastane poolakas Henrik Szost. Tõenäoliselt tegi maratoonarile valu põlv, sest ta asetas pärast katkestamist põlvele jääkoti. Poolel distantsil (1:07.43), mil etteotsa jäi vaid kuus jooksjat, astus kõrvale ka 39-aastane Stefano Baldini.
30. kilomeetriks (1:35.38) kasvatas maratoni juhtima läinud šveitslane Viktor Röthlin teda jälitanud hispaanlase Jose Manuel Martinezi 12-sekundiliseks. Kolmandal kohal jätkas Prantsusmaa jooksja James Theuri, kes kaotas Röthlinile 20 sekundit. Itaallane Ruggero Pertile jäi prantslasest omakorda maha 2 sekundit. 5 kilomeetrit hiljem läks Pertile väsinud Theurist mööda, tõustes ise kolmandaks. Itaallane jõudis korraks järgi ka teisel kohal jooksvale Martinezile, kuid hakkas pärast seda kustuma. Hetk hiljem vaevasid Pertilet krambid ning mees peatus korraks trassil. Tagant tulnud venelane Dmitri Safronov jooksis itaallasest mööda ja tõusis ise kolmandale kohale.
Hõbemedali võitnud hispaanlane Jose Manuel Martinez kaotas Euroopa meistrina finišeerinud šveistlasele Viktor Röthlinile +2.19 ja pronksile jooksnud venelane Dmitri Safranov +2.45. Itaallanne Ruggero Pertile suutis 4. kohal lõpuni vastu pidada, kuid kaotust võitjale kogunes juba +4.02.
Kokku startis 25-kraadises õhusoojas maratonile 65 meest, neist jõudis finišisse 44.