Viljandi järve jooksu võitsid Ilja Nikolajev ja Leila Luik

1. mail peetud ümber Viljandi järve jooksu võitis Ilja Nikolajev, kes sellega tuli ka Eesti krossijooksu meistriks pikal distantsil.

Nikolajev võitis Viljandi järvejooksu esmakordselt, tema aeg oli 36.49. Umbes kolmandiku maa järel Orika vahefinišis olid kahekesi eest ära Nikolajev ja Sergei Tšerepannikov, kuid lõpuks edestas võitja rivaali 1.05ga. Kolmandaks tulnud Roman Fosti kaotas võitjale 1.26ga.

Tänavune jooks peeti päikesepaistelise ilmaga, kuid jooksjad pidid võitlema tugeva tuule ning kohati pehme pinnasega. EMHI andmetel oli Viljandis jooksu ajal sooja 12-13 kraadi. Ajakiri Jooksja võttis siiski arvamuse ühelt jooksul osalenult, kes oli tingimustega rahul: “Ilm oli täiesti meeldiv, sest päike tegi oma töö. Mina pääsesin küll kuivalt, ei olnud isegi jalad porised, kuid muidugi need, kes rohkem järve kaldalt lõikasid, said märjaks. Ilus jooks oli.”

Väga tubli jooksu tegi naiste võitja Leila Luik (pildil). Ta lõpetas üldises pingereas 38. kohal ning sai aja 42.51. Viljandi järvejooksu kõigi aegade paremustabelis annab see naiste hulgas neljanda koha, kuid eestlannadest kõigi aegade parima tulemuse. Viljandi järvejooksu neli parimat võiduaega on naistest jooksnud Venemaa esindaja Natalja Sokolova.

Naiste arvestuses said tänavu teise ja kolmanda koha vastavalt Olga Andrejeva 45.14 ja Grete Tõnne 46.56ga.

Kaasa jooksis ka Viljandi järvejooksu 11kordne võitja ja rajarekordi omanik Pavel Loskutov, kes aga enam tõsiselt ei treeni ning tugevat aega ei üritanud. Ta sai 46.29ga 128. koha.

Viljandi järve jooksule startis ligi 2700 jooksjat ning 500 kepikõndijat. Startijate nimekirjas olid ka tuntud pikamaajooksjad Viljar Vallimäe ja Evelin Talts, kuid mõlemad otsustasid viimasel hetkel eelnevatest võistlustest tingitud väsimuse tõttu mitte osaleda.

Vaata Viljandi jooksu kõiki tulemusi siit!