Viljar Vallimäe võitis kindlalt Ülemiste järve jooksu

EMT järvejooksude sarja viimase etapi, ümber Ülemiste järve jooksu võitis laupäeval Viljar Vallimäe 44.24,5-ga.

Suve lõpu kohta palavas (+26 kraadi) ilmas peetud võistlusel edestas Vallimäe 14 km pikkusel rajal teiseks tulnud Aleksei Markovit koguni 1:41,7-ga. Järvejooksude sarja üldvõidu eest võidelnud mehed lõpetasid aga järjest kolmanda-neljandana: Taivo Püi 46.16,8 ja Sergei Tšerepannikov 46.31,9.

Naiste esikolmiku moodustasid Jekaterina Patjuk (üldarvestuses 19.) 51.41,7, Annika Rihma 53.15,2 ja Liina Luik 53.51,2ga.

Nelja etapi kokkuvõttes sai 2:17.10ga esikoha Püi. Ta võitis kaks etappi – ümber Viljandi järve ja Pühajärve jooksu. Tšerepannikov, kes oli kiireim ümber Harku järve jooksus, tuli 2:18.38-ga teiseks ja Ilja Nikolajev 2:19.02-ga kolmandaks.

Naistest oli 2:4245-ga kokkuvõttes parim Liina Luik.