Vinni-Rakvere talvejooksude avaetapi võitsid Veiko Sulev ja Jaanus Kallaste

Veiko Sulev lumisel rajal Rakvere staadionil. Foto: Riho Lüüs

Täna toimus Vinni-Rakvere talvejooksusarja esimene etapp, mille raames joosti maratoni ja 10 km distantsil. Rakvere staadionilt alustas kell 10 maratoni 35 jooksjat. Meestest võitis maratoni Veiko Sulev ajaga 2:56.58. Teise koha sai Sander Hannus 3:01.15-ga ja kolmanda koha Lauri Valdmaa 3:07.19-ga. Kiireimaks naiseks osutus Margarete Merenäkk ajaga 3:49.24. “Libedus oli tõesti ainus asi, mis segas. Kuna tean, et Nike suvejalats on lumega väga libe, siis valisin jooksmiseks täna maastikutossu, aga ka nendega andis igal sammul jalg tagasi,” ütles Merenäkk Jooksuportaalile. Teisena jõudis finišisse Eve Härm 3:56.06-ga ja kolmandana Evelin Pellenen 3:58.37-ga.
Maratoni distantsi naiste parim Margarete Merenäkk. Foto: Riho Lüüs

Vinnist anti kell 12 start 10 km distantsile, mille võitis Stamina Arcotransport jooksutiimi kuuluv Jaanus Kallaste jäisel ja libedal rajal ajaga 35.36. Järgnesid Janar Juhkov (Sparta) 36.21-ga ja vanameister Urmas Põldre 37.21-ga. Juhkov püsis Kallaste taga esimesed kilomeetrid. Kolmandal kilomeetril tekkis jooksjate vahel umbes 10-meetrine vahe, mis suurenes edasi veelgi. “Lund oli rohkem kui Tallinnas, millega ma ei arvestanud. Sellega seoses ka vale botaste valik ehk talla alt sile. Igal jooksusammul jalg libises. Seega tegin topelt tööd. Kindlasti oleks saanud paremini kui ma poleks siledate taldadega jooksnud,” rääkis Juhkov Jooksuportaalile.

Naistest võidutses Kaisa Kukk ajaga 39.15. Ta pidas lumel jooksmist enda jaoks üllatavalt kergeks, kuigi kartis hullemat. “Kohati küll oli libe ja natuke harjumatu joosta, aga kuna mul on praegu luuümbrisepõletik, siis tuli lumi pigem kasuks. Asfalt ei põrutanud nii palju jalgu,” lausus Kukk Jooksuportaalile. Enne finišit staadioni ring osutus nii libedaks, et ta eriti kiirendada ega päkal joosta ei saanud. “Aeg tuli selle võrra kehvem, aga üldiselt olen väga rahul,” lisas Kukk. Tema järel lõpetas teisena Evelin Märtson 48.39-ga ja kolmandana Manuela Pihlap 49.20-ga.

Vinni-Rakvere talvejooksusarja teine etapp on kavas 9. veebruaril.